رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

شب های دیواندره نورانی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شب های دیواندره نورانی می‌شود

کردستان/دیواندره

شهردار دیواندره اظهار کرد: برای خارج کردن دیواندره از حالت بی روح آیتم‌های زیباسازی شهر، مبلمان و المان شهری درنظر گرفته می‌شود. با توجه به این‌که به ایام نوروز نزدیک می‌شویم و شهر نیاز به تغییراتی دارد.

ناصح محمدخانی ادامه داد: برای خرید و طراحی المان نوری اقدام شده و تا قبل از نوروز شهر چهره‌ای متفاوت به خود خواهد گرفت.

وی افزود: در این مرحله از کار 130 المان برای نصب روی تیرهای رفیوژدرنظر گرفته و دیوار حائل ورودی شهر و همچنین 300 تا 400 درخت نیز در دیواندره به شکل جدیدی نورپردازی می‌شود. پل عابر پیاده، میدان «دایک» و میدان «بسیج» هم نورپردازی خواهد شد. بنابراین مردم چند روز قبل از نوروز شهری متمایزتر و متفاوت‌تر را خواهند دید.
محمد خانی بیان کرد: به محض مساعد شدن هوا هم تغییرات اساسی در فضای سبز دیواندره خواهیم داشت. پارک شانو و ولایت تکمیل و پارک ملت علاوه بر بازسازی، پیاده‌راهی هم در آن ایجاد می‌شود. همچنین باتوجه به این‌که لاله‌های واژگون دو رنگ فقط در منطقه سارال دیواندره وجود دارد، سفارش ساخت و طراحی المانی به شکل لاله‌های واژگون داده شده است که در میدان مرکزی شهر یا در نقطه ای دیگر جانمایی می‌شود.

شهردار دیواندره گفت: میدان امام(ره) طراحی شده است و طبق همان طرحی که در فراخوان مورد قبول هیات داوران قرار گرفت با هزینه‌ای نزدیک به 450 میلیون تومان احداث می‌شود. میدان مولوی کُرد را هم در فاز یک بازسازی خواهیم کرد و مجسمه آن را تغییر خواهیم داد.

محمدخانی ادامه داد: خیابان 24 متری تعاون را  نیز  که امسال استارت ساخت آن زده شد به اتمام خواهیم رساند. خیابان 20 متری را  که 6 شهرک شهر دیواندره را به هم متصل می‌کند احداث خواهیم کرد و اجرای آن استارت زده شده است. جادارد که از استاندار ، معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل امور شهری به دلیل تخصیص یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای احداث خیابان 20 متری تشکر و قدردانی کنم.

وی در پایان با اشاره به وضعیت حقوق کارگران گفت: اخیرا 3 ماه حقوق و اضافه کار پرسنل را پرداخت کردیم که نزدیک به 900 میلیون تومان بود. در حال حاضر بدهکار نیستیم و فقط 5 ماه اضافه‌کاری شرکتی‌ها پرداخته نشده که به زودی این مقدار هم پرداخت می‌شود.