جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

شب قدر درهای آسمان به روی بندگان خدا باز است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

شب قدر درهای آسمان به روی بندگان خدا باز است

شب قدر درهای آسمان به روی بندگان خدا باز است


امام جمعه مریوان:

شب قدر درهای آسمان به روی بندگان خدا باز است

ماموستا مصطفی شیرزادی در سنندج،   به فضایل و اعمال شب قدر اشاره کرد و اظهار داشت: عبادت و اعتکاف در این شب پر خیر و برکت برابر با عبادت در هزار ماه است.

وی  اذعان کرد: عبادت با اخلاص و اعتقاد در شب‌های مبارک قدر، موجب بخشودگی گناهان انسان از جانب پروردگار دانا است.

امام جمعه مریوان در خصوص جایگاه شب قدر، افزود: دهه آخر ماه مبارک رمضان سراسر نور، رحمت و معرفت است و ضرورت دارد که انسان‌ها این فرصت را غنیمت شمارند و با بی‌باکی از برکات آن غافل نشوند.

شیرزادی بر اهمیت و ضرورت توجه به شب زنده‌داری و اقامه نماز، خواندن قرآن و دعا در این شب عزیز اشاره کرد و افزود: اهمیت این شب گرانقدر طبق آیات الهی، مطابق با هزار ماه عبادت و بندگی  است.

وی با بیان اینکه در شب قدر سرنوشت انسان و تمام مقدورات برای وی مشخص و تعیین می‌شود، گفت: با احیای این شب پر فیض و برکت از خداوند بی‌همتا آمرزش گناهان، سربلندی همه مسلمانان، برقراری امنیت و آرامش در جهان را طلب کنید.

امام جمعه مریوان، شب قدر را شب تولد دوباره انسان عنوان کرد و افزود: در این شب مبارک، درهای آسمان به روی بندگان خالص پروردگار باز است، قدر آن را بدانید.

شیرزادی در پایان اظهار کرد: از دیدگاه اهل سنت شب قدر در دهه آخر ماه مبارک رمضان در شب‌های ۱۹،۲۱،۲۳،۲۷،۲۹ پنهان است لذا ضرورت دارد این ایام را از دست ندهید و با اعتکاف و شب زنده‌داری آن را احیاء کنید.

 

آدرس کوتاه :