جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

شاخص زیرساخت‌های ورزشی کردستان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شاخص زیرساخت‌های ورزشی کردستان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد

استاندار کردستان مطرح کرد:

شاخص زیرساخت‌های ورزشی کردستان با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد

عبدالمحمد زاهدی ، در نشست صمیمی وزیر ورزش و جوانان با روسای هیأت‌های ورزشی کردستان که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه مناطق آزاد، بیشترین دفاع از آقای سلطانی‌فر از مناطق آزاد بانه و مریوان داشته است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: آقای سلطانی‌فر نه تنها در ارتباط با ورزش، بلکه در ارتباط با مسائلی که در خصوص کردستان مطرح می‌شود حمایت می‌کند.

وی در ادامه گفت: استان کردستان به دلیل موقعیت جغرافیای و شرایط اقلیمی و وضعیت توپوگرافی خاص، دارای استعدادهای ورزشی متنوعی است.

زاهدی تصریح کرد: معمولا ما استان‌های مختلف را با یکی یا دو رشته ورزشی می‌شناسیم اگر به این استان توجه شود یک تنوع استعداد چه در رده انفرادی و چه در رده تیمی وجود دارد که کسب 336 مدال ملی و 60 مدال بین‌الملیی مصداق بارز این گفته‌هاست که همین ورزشکاران و استعدادهای استان برای کردستان و کشور به ارمغان آورده‌اند.

وی افزود: با سه عامل عمده بالفعلیت درآوردن استعدادهای ورزشی این استان وجود دارد که یکی توجه به زیرساخت‌ها است که کردستان در این زمینه از میانگین کشوری پایین است.

استاندار کردستان گفت: توجه به زیرساخت‌های ورزشی لازمه شکوفایی استعدادهای متنوع ورزشی استان است چرا که کردستان در زمینه شاخص فضاها و زیرساخت‌های ورزشی با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد.

استاندار کردستان گفت: از 140 پروژه ورزشی که 90 مورد آن به بهره‌برداری رسیده است، حتی اگر تمامی آنها به اتمام برسد بازهم به میانگین کشوری در بحث زیرساخت‌ها نمی‌رسیم.

زاهدی افزود: توجه ویژه به این موارد، مستلزم پیگیری وزیر ورزش و جوانان و عنایت نمایندگان مردم استان در مجلس است که در طول برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گیرد تا فضاهای ورزشی و زیرساخت‌ها به میانگین کشوری برسد.

وی ادامه داد: استان کردستان متاسفانه در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اقتصاد قبل از سیستان و بلوچستان در رده آخر کشوری قرار دارد که در بحث اعزام تیم‌ها و ورزشکاران به صورت انفرادی مشکل داریم.

استاندار کردستان تصریح کرد: با اقداماتی که در این دولت شکل گرفته است، فکر می‌کنم در آینده به لحاظ اسپانسر مالی ورزش وضعیت بهتری داشته باشیم که باید دولت تا آن زمان و برطرف شدن این نقیصه کمک کند.

زاهدی عدم ثبات مدیریتی در ورزش کردستان را یکی دیگر از مشکلات نام برد که در این دولت تحقق پیدا کرد و در پیشرفت ورزش تاثیرگذار بود.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع جوانان نیز اشاره کرد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در این دولت در کردستان با رشد کمی 2.5 برابری مواجه شد که از لحاظ کیفی هم حرکت‌ها رو به رشد است.

 

منبع خبرگزاری: فارس