جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

سیستم اداری در تراز انقلاب نیست/امنیت پایدار به معیشت و اقتصاد مردم گره خورده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سیستم اداری در تراز انقلاب نیست/امنیت پایدار به معیشت و اقتصاد مردم گره خورده است

سیستم اداری در تراز انقلاب نیست/امنیت پایدار به معیشت و اقتصاد مردم گره خورده است


جانشین فرمانده سپاه کردستان:

سردار حمزه فلاح ظهر امروز در دیدار با تعدادی از مسوولانکارگروه‌های کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید کردستان، با بیان اینکه ملاحظات سیاسی باید کنار گذاشته شود، گفت: همه باید در خط امام و رهبری باشیم و باید به مردم خدمت کنیم و بدون توجه به هیچ جناحی در راستای پاسخگویی به نیاز مردم گام برداریم.

وی با بیان اینکه رسانه باید مستقل باشد و دنبال هیچ جناح و حزبی نباشد، اظهار کرد: باید رسانه ها به دنبال روشن‌گری باشند و مسائل و مشکلات مردم را مطرح کنید.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: رسالت رسانه‌ها در سال‌جاری بسیار سنگین‌تر از سال‌های قبل است و باید در این راستا به درستی ایفای نقش کند.

فلاح با بیان اینکه رسانه‌ها باید ظرفیت‌های اقتصادی استان را معرفی کنند، گفت: بعد از معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، باید با برنامه‌ریزی درست از این ظرفیت‌ها به نفع اشتغال و توسعه استان استفاده کرد.

وی افزود: توانمندی‌های زیادی در استان وجود دارد که رسانه‌ها باید با انعکاس آن‌ها بستر برنامه‌ریزی درست برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها را فراهم کنند.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با تاکید براینکه باید قبل از هر نوع سرمایه‌گذاری ظرفیت‌های استان شناسایی شود، گفت: ظرفیت‌های استان در بخش معدن، کشاورزی و هر چیزی که هست باید بعد از احصا با کمک ظرفیت‌های علمی و اولویت‌بندی این ظرفیت‌ها بستر توسعه استان را تسهیل کنیم.

فلاح به اقدامات سپاه در زمینه اشتغال‌زایی و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: ما در استان با کمترین آورده افراد و تسهیلاتی که از طریق سپاه اعطا شد، گام‌های خوبی در راستای اشتغال‌زایی و توسعه کارآفرینی در نقاط مختلف استان انجام دادیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نمی‌توانددولتی باشد، اظهار کرد: باید با نظارت دولت و مشارکت بخش خصوصی و بازوی مردمی بستر تحقق اقتصاد مقاومتی را در سطح کشور به ویژه در استان فرهنگی کردستان فراهم کنیم.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه امنیت امروز کردستان و کشور حاصل ایثار و از خودگذشتگی مردم است، گفت: این مردم حق دارند که امروز از این امنیت بهترین سود را ببرند و زندگی آرام و بدون دغدغه‌ای داشته باشند.

فلاح با بیان اینکه ملاحظات سیاسی باید کنار گذاشته شود، گفت: همه باید در خط امام و رهبری باشیم و باید به مردم خدمت کنیم و بدون توجه به هیچ جناحی در راستای پاسخگویی به نیاز مردم گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر دنبال امنیت پایدار هستیم، باید معیشت و اقتصاد مردم حل شود تا بتوانیم این امنیت پایدار و مردمی را حفظ کنیم.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: امروز دشمنان در قالب برنامه‌های فرهنگی و غیره باورها و ارزش‌های جوانان ما را از بین می‌برند.

فلاح با بیان اینکه باید زمینه اشتغال‌زایی برای جوانان در استان فراهم شود، گفت: در این راستا سپاه به عنوان وظیفه ذاتی خدمت به مردم را از اولویت‌های خود قرار داده و اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی به راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سه شهرستان استان خبر داد و اظهار کرد: در قالب این قرارگاه‌ خدمات مختلف در حوزه‌های متنوع به مردم ارائه می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: سپاه به عنوان وظیفه و تکلیف در حوزه عمران آبادانی، محرومیت‌زدایی و غیره تلاش می‌کند و در این راستا نیز نیازمند کمک رسانه‌ها برای انجام اقدامات بهتر و بیشتر با توجه به نیاز مردم است.

فلاح با بیان اینکه کارها را باید هدفمند انجام دهید تا خروجی داشته باشد، گفت: کارها اگر هدفمند باشد بازدهی آن بالا می رود چرا که اگر کارها هدفمند نباشد خروجی و اثرگذاری چندانی ندارد.

وی سطحی‌نگری را مهم‌ترین آفت برنامه‌ها دانست و گفت: سطحی‌نگری در کارها برای ما هزینه دارد و تاثیری را که باید نمی‌گذارد، اما اگر برنامه‌ها عمقی باشد خروجی بسیار محسوس‌تری خواهد داشت.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: هر کشوری که دنبال توسعه است باید در برنامه‌هایی که اجرا می‌کنند هدف‌گذاری داشته باشد، اما متاسفانه امروز ما دچار روزمرگی شده‌ایم.

فلاح، کار برای خدا را تاثیرگذار دانست و گفت: هرجا که کار برای خدا باشد صداقت در آن‌ها وجود دارد و همین صداقت در کار موجب تاثیرگذاری بیشتر در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه سیستم اداری در تراز انقلاب نیست، گفت: در ابتدای انقلاب در تراز انقلاب بود مسوولان چون به دنبال خدمت گذاری بودند، دسترسی مردم به آنها بیشتر و مشکلات مردم را به خوبی احساس می کردند.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اظهار کرد: سیستم اداری ما کلا نسبت به سیستم اداری دنیا 70 سال عقب‌تر است، امروز در کشور ما مدیریت‌ها همچنان سنتی است و متناسب با پیشرفت های علمی بروزرسانی نشده است.

فلاح خاطرنشان کرد: خدمت به مردم نوعی عبادت است که لذت بسیار زیادی نسبت به سایر عبادت ها دارد.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه لذت عبادت را می‌چشیم و لی رها می‌کنیم، گفت: مقام و مسوولیت ارزش نیست انسانیت ارزش است که متاسفانه در سیستم اداری ما عموما اینگونه نیست.

فلاح تصریح کرد: احترام به ارباب رجوع در سیستم اداری ما در حد شعار و حرف باقی مانده است و این کار موجب بروز مشکلات زیادی برای مردم شده است.

وی با بیان اینکه مسوولان ما باید دنبال خدمت به مردم باشند، گفت: مدیران ما در کنار حزبی و سیاسی بودن باید به اصول مهم خدمتگذاری و شایسته سالاری ایمان داشته باشند و به آن عمل کنند.

به گفته جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، دنیا از بروکراسی اداری گذشته و برای زمان ارزش قائل است چرا که از این زمان به نفع پیشرفت کشور استفاده می کنند.

فلاح با بیان اینکه چه چیزی موجب شده شهید رجایی اینقدر ماندگار بماند، گفت: افتادگی و خدمت گذاری شهید رجایی موجب ماندگاری این شهید والا مقام در بین مردم شده است.

وی با بیان اینکه ملاحظات سیاسی باید کنار گذاشته شود، گفت: همه باید در خط امام و رهبری باشیم و باید به مردم خدمت کنیم و بدون توجه به هیچ جناحی در راستای پاسخگویی به نیاز مردم گام برداریم.

 

آدرس کوتاه :