جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

سومین کاروان حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سومین کاروان حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شد

سومین کاروان حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شد


کردستان

سومین کاروان حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شد

یوسف سید آبادی، کارشناس امور حج و زیارت استان کردستان در سنندج گفت: سومین کاروان زائران کردستانی دیشب به مدیریت حاج محمد مهدی شاه محمد نژاد از سنندج با ظرفیت ۱۶۶ نفر از طریق فرودگاه همدان عازم سرزمین وحی شدند.

 

وی افزود: همچنین بعدازظهر امروز ساعت پنج چهارمین کاروان حجاج کردستانی نیز به مدیریت سعدالله مصطفایی از شهرستان بانه با ظرفیت ۱۶۶ نفر به سرزمین وحی اعزام می شوند.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: اولین کاروان حجاج کردستان از شهرستان بانه ۹ مرداد به مدیریت صالح عثمانی با ظرفیت ۱۱۹ نفر و دومین کاروان نیز از سنندج به مدیریت منوچهر حیدری با ظرفیت 166 نفر در تاریخ 10 مرداد عازم خانه خدا شدند.

 

وی افزود: کاروان های دیگر استان نیز در روزهای ۱۱و ۱۲و ۱۳ و ۱۴سال جاری نیز عازم خانه خدا می شوند.

 

سید آبادی اذعان کرد: همه زائران استان از فرودگاه همدان به سرزمین بیت الله الحرام اعزام می شوند به غیر از یک کاروان از سنندج به مدیریت غیاث احمدی از سنندج در اواخر مرداد سال جاری از فرودگاه کرمانشاه عازم سرزمین وحی خواهند شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه از کردستان هزار و ۶۴۵ زائر به خانه خدا اعزام می شوند، افزود: این تعداد زائر بیت الله الحرام از استان کردستان در قالب 13 کاروان از شهرستان های مختلف استان به سرزمین وحی اعزام می شوند که از این تعداد ۷۷۳ نفر برادر و ۸۷۲ نفر هم خواهر هستند.

 

کارشناس حج و زیارت کردستان، با بیان میانگین سنی زائران استان اذعان کرد: میانگین سنی زائران استان ۶۲ سال است بنابراین می طلبد که کارگزاران و عوامل اجرایی نهایت خدمت گذاری به زائران را انجام دهند.

 

وی با اشاره به سطح سواد زائران استان افزود:  ۱۴۴ نفر از زائران استان دارای مدرک دیپلم، ۴۰ نفر فوق دیپلم،۸۷ نفر لیسانس و ۲۶ نفر هم فوق لیسانس دارند و مابقی را هم کم سوادان و بی سوادان هستند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: توصیه ما به زائران این سفر معنوی است که بیشتر وقت خود را به عبادت مشغول باشند تا این که بخواهند به فکر خرید و حضور در بازارها باشند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت رفتار و کردار زائران، افزود:  زائران با رفتار و کردارشان باید نمونه و الگوی کامل برای زائران کشور های دیگر باشند.

 

سید آبادی در پایان خاطرنشان کرد: اعمال حج نشان دهنده زنده نگه داشتن روحیه تعبد، یکتاپرستی و اخلاص در برابر خدا است و زائران سفر معنوی حج باید از چشمه جوشان معارف نورانی حج نهایت بهره را ببرند.

 

 

آدرس کوتاه :