سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

سود بانکی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده است - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

سود بانکی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده است

سود بانکی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده است


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت:

سود بانکی عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کرده است

سیدکمال حسینی شامگاه شنبه در جلسه تشریح و هماهنگی برگزاری اولین همایش انتخاب شرکت‌ها و واحدهای برتر تولیدی کالا و خدمات استان کردستان، اظهار کرد: اگر موضوعات بر اساس این باشد که کاری انجام دهیم باید راهکار ارائه دهیم.

وی افزود: حمایت از مصرف‌کننده عین حمایت از تولیدکننده است و در واقعیت عین حمایت از سفره‌های مردم است.

حسینی بیان کرد: اگر به زنجیره تولیدکننده نگاه کنیم تمام آنها به نوعی مصرف‌کننده هستند و هر واحد تولیدی مصرف‌کننده واحد تولیدی دیگر است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج اظهار داشت: در واقع تولیدکننده و مصرف‌کننده در یک جبهه قرار می‌گیرند و در استان ما متاسفانه شرایط به دلیل بیکاری به گونه‌ای است که در هر خانه یک جوان بیکار وجود دارد و همه به نوعی در یک کشتی قرار می‌گیریم و واقعا به یک راهکار اساسی نیز داریم تا همه بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم که در سال 96 هم جامعه مصرف‌کننده و هم تولیدکننده بهره ببرند، گفت: رابطه مستقیمی بین تولید و اشتغال وجود دارد و وقتی تولیدکننده ما فعال باشد نیروی انسانی ما کار می‌کنند.                   

حسینی خاطرنشان کرد: حمایت از مصرف‌کننده نباید به قیمت فشار به واحدهای تولیدی نوپا صورت گیرد هر چند در کشور ما متاسفانه از ریشه قوانین و مقرارت حامی تولید نیست و تولیدکننده تحت فشار قرار می‌گیرد.

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: باید کاری کنیم که قاچاق برای قاچاقچیان به صرفه نباشد در واقع باید قیمت‌تمام شده تولید پایین باشد.

به گفته وی، از هر طرف نیروها در مرزها مستقر شوند بازهم قاچاق صورت می‌گیرد چون شرایط و فضا برای تولیدکننده مهیا نیست و تولید کالا با قیمت بالا تمام می‌شود.

حسینی افزود: فشارهای مالیاتی، بیمه و درصد بالای سودهای بانکی عرصه را برای تولیدکنندگان تنگ کرده است و آنها نمی‌توانند با تولیدکنندگان و بازارهای خارجی رقابت کنند.

وی اظهار داشت: واقعیت این است با توجه به شرایط و مشکلات موجود تولیدکنندگان نمی‌توانند فضای مناسبی برای تولید داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج بیان کرد: امسال می‌خواهیم تولیدات ملی داشته باشیم و در شعار همه این بحث مطرح است ولی با فشار مالیاتی وارد بر تولید کنندگان، 23 درصد حق بیمه‌ای که کارفرما پرداخت می‌کند، تولیدکننده نمی‌تواند کالایی با بسته‌بندی عالی و قیمت پایین تولید کند.

حسینی در ادامه افزود: رسانه‌ها و صدا و سیما باید بیشتر در این زمینه فعالیت کنند و با بودجه‌ای که در اختیار دارند محصولات تولیدکنندگان را معرفی کنند.   

به گفته وی، بانک یک بنگاه اقتصادی است و دولت نیست و اگر به جایی رسید که موجب تعطیلی یک واحد تولیدی شد باید مردم پول‌های خود را از آن بانک بیرون بکشند.

حسینی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مردم ندانند اگر درب کارخانه‌ها باز باشد و تولید فعال باشد به نفع همه است و این دغدغه عمومی نشود، تولید نمی‌تواند به جایی برسد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: پایدارترین عامل برای اشتغال، تولید است و اگر تولیدکننده ما پا بگیرد اشتغال هم رونق پیدا خواهد کرد و وقتی تولید یک منفعت ملی است باید شرایط را فراهم کنیم.

منبع خبرگزاری:فارس