سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سود آوری برای کشاورزان عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سود آوری برای کشاورزان عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است

سود آوری برای کشاورزان عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:

سود آوری برای کشاورزان عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است

وی افزود: حضور جدی مدیران بخش کشاورزی در جلسات می تواند در راستای توان افزایی تصمیمات این جلسات برای پیش برد برنامه های سازمان بسیار مهم و نتیجه بخش است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: مصرف سرانه روغن در کشور بالا است اما چگونگی تولید روغن مهمترین موضوعی است که دولت باید اهمیت ویژه ایی به آن دهد و البته تولید با کیفیت محصول دانه های روغنی (کلزا)می تواند نقش مهمی در تولید روغن مناسب و با استاندارد داشته باشد .

وی تاکید کرد:  نظام در راستای حل مشکلات تولید روغن در کشور با روند حمایت از تولید کننده، برنامه های ویژه ایی در دست اقدام دارد

وی خاطر نشان کرد:کشت دانه های روغنی علاوه بر سوداوری بالا، کشاورز می تواند (باخرید تضمینی دولت) در کمترین زمان ممکن  وجه خود را دریافت نماید .

به گفته وی : تولید 3 تن در هکتار دانه های روغنی 5/7  میلیون تومان سود آوری برای بهره بر دار دارد .

ذوالفقاری تصریح کرد: ساماندهی چغندر قند و صادرات سیب برابر با واردات موز از دیگر برنامه های دردست اقدام دولت است و کشاورزان چغندر کار دیگر نگرانی برای تولید این محصول ندارند و می توانند با امنیت خاطر این موضوع به کشت چغندرقند به پردازند و واحد های تولید قند و شکر اولویت خرید را به بهره برداران بومی خواهند داد .

وی یاداور شد :حرکت سازمان جهاد کشاورزی و در راس آن وزارت کشاورزی در راستای سود آوری پایدار برای کشاورزان است و باید با نظارت دقیق بر کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی  در تولید باکیفیت محصولات کشاورزی اقدام  کنند .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اهمیت شمردن بازاریابی به عنوان عامل اصلی ایجاد سود آوری برای کشاورزان یاداور شد: در راستای جلب بازار های داخلی و خارجی بازار یابی رکن اصلی و مهم موضوع است که در برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در راستای عدم حضور دلالان در این امر زمینه حضور مستقیم کشاورزان را فراهم کرده است تا کشاورزان خود نسبت به عرضه محصول خود به بازار اقدام کنند .

ذوالفقاری یاداور شد:تلاش می شود که هیچ دلال و واسطه نتواند از یارانه استفاده کند و گندم و جو کاران کردستانی مشکلی برای تحویل محصول خود نداشته باشند و در کمترین زمان ممکن وجه خود را دریافت کنند .

منبع خبری: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان

آدرس کوتاه :