جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

سهم کردستان از سفرهای استانی وزیران دولت یازدهم - نمایش محتوای خبر

 

 

سهم کردستان از سفرهای استانی وزیران دولت یازدهم

کردستان

سهم کردستان از سفرهای استانی وزیران دولت یازدهم

امروز وزیر کشور به استان کردستان سفر می کند، و این سفر در روزهای گذشته با تیتر های جداگانه و متفاوت در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد خبری که دل هر شهروند کردستانی را به شوق می آورد سفری که می‌تواند در بحث توسعه و رفع مشکلات استان بسیار تاثیر گذار باشد اما در این میان این پرسش مطرح می شود که در این سفرها به چه مسائلی پرداخته می شود و بازخورد آن چه خواهد بود؟

پاسخ دادن به این پرسش از سوی مسئولان می تواند دغدغه های شهروندان کردستانی را کاهش دهد زیرا در حال حاضر استان کردستان با مشکل بیکاری مواجه شده است و هر روز بر آمار بیکاری استان افزوده می شود.

رکود بر واحدهای تولیدی استان سایه انداخته است و ما شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی در استان هستیم و این موارد سبب افزایش مشکلات اقتصادی در استان شده است بسیاری از نیروهای قراردادی و شرکتی در استان ناچار هستند برای این که از کار اخراج نشوند با چندین ماه تاخیر در دریافت دستمزد و حقوق فعالیت کنند تنها به این دلیل که سفره های قصطی خانواده خالی از نان نشود.

روتین شدن مشکلات استان یکی از موضوعات بسیار مهمی است که باید مسئولان و به ویژه وزیر محترم کشور بیش از پیش به آن توجه کنند آنچه امروز مردم از آن رنج می برند بی توجهی به مشکلاتی است که از سوی آنها مطرح می شود و کسی راهکاری برای رفع آن ندارد...

یکی دیگر از مشکلات استان در بخش کشاورزی است که هر ساله بسیاری از کشاورزان استان بنا بر دلایلی در بحث تولید محصولات کشاورزی با مشکلات خاصی دست و پنجه نرم می کنند تا بتوانند گلیم خود را از این بخش بیرون بکشند اما ما شاهد آن هستیم که هرساله سیب زمینی کاران استان با شکست روبرو می شوند زیرا از کشاورزی کردستان آنچنان که شایسته و بایسته است حمایت نمی شود.

ذکر این چند نکته به این دلیل بود که در این روزها که در آستانه فعالیت کاری دولت دوازدهم هستیم مسئولان کشوری بیش از پیش به مشکلات استان توجه ویژه داشته باشند و برای رفع آن تلاش کنند و از شعار پرهیز کنند وامروز در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال مزین شده است با همت جهادی برای توسعه تلاش کنند.

 در این سفرها تنها به بازدید و تشکیل چند نشست با مدیران استانی بسنده نکنند بلکه با اختصاص اعتبارات ویژه برای رفع موانع توسعه در کردستان گام بردارند.