رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

سلامت جسم و روان دانش آموز، از رسالت های اصلی آموزش و پرورش است - نمایش محتوای خبر

 

 

سلامت جسم و روان دانش آموز، از رسالت های اصلی آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد:

سلامت جسم و روان دانش آموز، از رسالت های اصلی آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش استان در همایش سراسری سفیران سلامت مدارس که در کانون امام خمینی(ره) سنندج برگزار شد؛ حوزه سلامت را از حوزه های بسیار با ارزش برای همه انسان ها دانست و گفت: دولت محترم نیز در این راستا توجه خاصی به موضوع سلامت افراد جامعه دارد.

قربانی یکی از شش رسالت اصلی آموزش و پرورش را توجه به حوزه سلامت جسم و روان دانش آموزان عنوان کرد و گفت: یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش نیز توجه به تربیت سلامت جسم و روح انسان است و باید در تربیت دانش آموزان این مهم به جد پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در راستای سلامت جسم و روان دانش آموزان تفاهم نامه هایی با دانشگاه علوم پزشکی منعقد شده است؛ اظهار کرد: برنامه ها و فعالیت های آموزش و پرورش در حوزه سلامت بر اساس مفاد این تفاهم نامه به خوبی پیگیری خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه وظیفه سفیران سلامت مدارس فقط به محیط مدرسه محدود نمی شود؛ اظهار داشت: سفیران سلامت نقش مهم و دارای رسالت و وظیفه ای وجدانی هستند و باید در این راستا با تمام توان تلاش کنند.  

وی سلامتی را تاج سر انسان ها و نعمتی بسیار با ارزش دانست که با هیچ چیز قابل مقایسه نیست و خطاب به سفیران سلامت گفت: شما در مدارس هم علم دین و دانش را یاد می گیرد و هم علم جسم و رو ح را پیگیری می کنید. 

منبع خبری:اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش