جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

سقز با 350 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی پذیرای گردشگران است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سقز با 350 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی پذیرای گردشگران است

سقز با 350 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی پذیرای گردشگران است


این یک دعوت نامه است

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای کردستان، سفر به سقز سه هزار و 500 ساله به خاطر قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال - جنوب کشور ، همواره برای مسافران جالب بوده است، مسافرانی که با سفر به این شهرستان می توانند از بازار تاریخی و حمام حاج صالح شهر سقز بازدید کنند.

گردشگران با سفر به سقز به دلیل قرار گرفتن این شهر در مسیر آثار جهانی غار دست کند تاریخی کرفتو در دیواندره و مجموعه تاریخی تخت سلیمان در تکاب و مجتمع های تجاری در بانه، می توانند با صرفه جویی مناسب در زمان، با یک سفر چند هدف تجاری، تفریحی و فرهنگی داشته باشند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سقز پیرامون اهمیت سفر به این شهرستان گفت: در سال های گذشته، طبیعت این شهرستان پر جاذبه ترین و پر بازدیدترین مکان مورد استقبال گردشگران و مسافران بوده است.

حمید گلالی پور افزود: بناهای مسجد های شیخ مظهر در شهر، مسجدهای روستاهای تمبربگ، ترجان و خانه اربابی قلندر و حمام تاریخی آن روستا و همچنین روستای مذهبی مولان آباد با قرآن ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور، آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است.

وی ادامه داد: شهرستان سقز دارای منطقه نمونه گردشگری زیویه و روستاهای هدف گردشگری از جمله بسطام، ترجان، قلندر و مولان آباد است و به واسطه اینکه بخشی از سد شهید کاظمی در محدوده این شهرستان است این محدوده هم برای گردشگران جذاب بوده است.

او اظهار کرد: امسال برای استقبال از مهمانان نوروزی در شهرستان سقز 5 هتل، 4 مهمانپذیر، 24 مدرسه و یک مرکز رفاهی با ظرفیت هزار و 700 نفر مهیا شده است

وی عنوان کرد: در روزهای نوروز، نمایشگاه صنایع دستی و اقوام توسط بخش خصوصی در پارک کوثر برپا شده است.

وی افزود: 2 هزار نسخه اقلام تبلیغی از جمله نقشه راهنمایی گردشگری، بروشور معرفی قلعه باستانی زیویه و کتابچه معرفی استان کردستان در چادرهای مستقر در ورودی های شهر هم توزیع می شود.

سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

آدرس کوتاه :