جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

سفر رییس جمهوری به کردستان در جهت رفع مشکل بیکاری و توسعه استان مفید است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سفر رییس جمهوری به کردستان در جهت رفع مشکل بیکاری و توسعه استان مفید است

سفر رییس جمهوری به کردستان در جهت رفع مشکل بیکاری و توسعه استان مفید است


امام جمعه سقز:

سفر رییس جمهوری به کردستان در جهت رفع مشکل بیکاری و توسعه استان مفید است

ماموستا سید حسین حسینی با بیان اینکه برای دولت تدبیر و امید وخادمان به نظام و ملت دعای توفیق دارم تصریح کرد: بزرگترین نعمت مردم، آسایش و آرامش است که همواره باید قدر دان آن بود.
وی گفت: اشتغال، تکمیل فرودگاه و اتمام بیمارستان 230 تختخوابی سه مطالبه اصلی مردم شهرستان از رئیس جمهوری است.
به گفته وی بیکاری جوانان در شهرستان سقز یکی از مشکلات اصلی است و جوانان همواره در مراجعه به دفتر بنده، از نبود شغل رنج می برند که ادامه این روند باعث به وجود آمدن فساد اخلاقی و نا امیدی جوانان خواهد شد.
امام جمعه سقز با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی تولید - اشتغال، اضافه کرد: دغدغه جدی رهبری، رفع مشکلات مردم است و یکی از این مشکلات، بیکاری است که خود سبب به وجود آمدن، آسیب ها و ناهنجاری های زیاد اجتماعی خواهد شد.
طبق اعلام استاندار کردستان، قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید روز پنجم فروردین به استان سفر کند.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان در مجموع طرح ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی با اعتبار بیش از 2750 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و از محل افتتاح این پروژه ها برای بیش از 6 هزار نفر از جوانان جویای کار در کردستان شغل ایجاد می شود. 
افتتاح 18 کیلومتر کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه، 30 کیلومتر راه روستایی، هزار و 900 واحد مسکن مهر، فاز نخست شبکه فرعی آبیاری تحت فشار پایاب سد زیویه، تصفیه خانه شهر سریش آباد، احداث 2 پست 63 کیلو وات بهاران سنندج و ناظم آباد قروه و آبگیری سد مخزنی چراغ ویس سقز از جمله این طرح ها است که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
در مدار تولید قرار گرفتن پتروشیمی سنندج، افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان، بهره برداری از تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطباء از جمله دیگر طرح های آماده بهره برداری در این سفر است.

آدرس کوتاه :