رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

سفر رئیس جمهوری به کردستان گامی در راستای توسعه استان است - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر رئیس جمهوری به کردستان گامی در راستای توسعه استان است

فرماندار شهرستان دیواندره؛

سفر رئیس جمهوری به کردستان گامی در راستای توسعه استان است

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، جعفر توان گفت: در دولت تدبیر و امید روند رشد و توسعه زیرساخت های اقتصادی کردستان بویژه در حوزه راه ها شتاب بسیار خوبی گرفته و مسئولان کشوری در سفرهای استانی خود بر این روند نظارت می کنند.
وی اضافه کرد: در سفر رئیس جمهوری به کردستان طرح های متنوعی در حوزهای مختلف عمرانی، صنعتی، آب، کشاورزی و معدن و ... به بهره برداری می رسد که می تواند به توسعه این استان کمک کند.
وی اظهار کرد: بهره برداری از طرح های عمرانی و صنعتی استان تا حدودی می تواند زمینه را برای اشتغالزایی جوانان فراهم سازد.
فرماندار دیواندره گفت: مردم این استان نیز مطالباتی از رئیس جمهوری و مسئولان دولتی دارند و حضور وزیران در این سفر می تواند روندحل مشکلات استان را تسریع کند.
توان افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به سال اقتصاد 'مقاومتی، تولید - اشتغال' مزین شده، حضور رئیس جمهوری می تواند انگیزه مسئولان را برای خدمات رسانی به مردم را بیشتر کند.
طبق اعلام استاندار کردستان، قرار است حجت الاسلام حسن روحانی رئیس دولت تدبیر و امید روز پنجم فروردین به استان سفر کند.
همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان در مجموع طرح ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی با اعتبار بیش از 2750 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و از محل افتتاح این پروژه ها برای بیش از 6 هزار نفر از جوانان جویای کار در کردستان شغل ایجاد می شود. 
افتتاح 18 کیلومتر کریدور شمال به جنوب در حد فاصل باقرآباد و روستای زاغه، 30 کیلومتر راه روستایی، هزار و 900 واحد مسکن مهر، فاز نخست شبکه فرعی آبیاری تحت فشار پایاب سد زیویه، تصفیه خانه شهر سریش آباد، احداث 2 پست 63 کیلو وات بهاران سنندج و ناظم آباد قروه و آبگیری سد مخزنی چراغ ویس سقز از جمله این طرح ها است که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسد.
در مدار تولید قرار گرفتن پتروشیمی سنندج، افتتاح کارخانه لاستیک بارز کردستان، بهره برداری از تولید کنسانتره آهن شرکت کیمیا معادن سپاهان، تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت صبا نور و شرکت کیمیا کاشت اطباء از جمله دیگر طرح های آماده بهره برداری در این سفر است.