سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان زمینه ساز شکوفایی و توسعه استان را فراهم آورد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان زمینه ساز شکوفایی و توسعه استان را فراهم آورد

سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان زمینه ساز شکوفایی و توسعه استان را فراهم آورد


نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد:

سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان زمینه ساز شکوفایی و توسعه استان را فراهم آورد

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ، در همایش تجدید میثاق روحانیون با ولایت به مناسبت سالروز سفر پر خیر و برکت رهبری به کردستان، اظهار کرد: استقبال مردم کردستان از سفر رهبر مقام معظم بسیار حماسی و نشان دهنده علاقه قلبی مردم به رهبری و علاقه ایشان به مردم بود.
وی گفت: سفر رهبری به کردستان نقطه عطفی در تاریخ این استان است و برکات این سفر با گذشت بیش از 8 سال همچنان ادامه دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اختصاص بیش از 800میلیارد تومان بودجه به طرح های استان را از برکات سفر رهبری برشمرد و تصریح کرد: مبلغ اختصاص یافته از مصوبات سفر رهبری به استان تاکنون چهار برابر شده و منابع بودجه ای جدیدی به تصویب رسیده است.
وی افزود: جذب سرمایه گذاری و اجرای طرح های گسترده کشاورزی، پمپاژ آب، طرح های عمرانی و گردشگری از دیگر برکات سفر رهبری در سال 88 به کردستان است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اختصاص اعتبارات ویژه در قالب طرح های برای روحانیون را از برکات سفر رهبری برشمرد و افزود: چندین طرح عمرانی با اهداف علمی پژوهشی مخصوص طلاب و روحانیون شامل مدرسه حضرت خدیجه(س)، کتابخانه تخصصی امام خامنه ای و مجتمع علمی پژوهشی امام شافعی از محل مصوبات رهبری احداث و به بهره برداری رسیده است.
وی تامین اعتبار تعمیر و ساخت زائر سرای مشهد را از دیگر برکات سفر رهبری به کردستان عنوان کرد و گفت: زائر سرای مرکز بزرگ اسلامی که مختص روحانیون و خانواده های طلاب است از محل مصوبات سفر رهبری توسعه پیدا کرد که نزدیکترین فاصله را با حرم رضوی دارد.
نایب رئیس دوم کمیسیون سیاسی – اجتماعی مجلس خبرگان با اشاره به اینکه مصوبات سفر رهبری به کردستان بخش های مختلف استان را پوشش داده است، گفت: اقدامات صورت گرفته و توسعه های عمرانی انجام شده از مصوبات سفر رهبری به استان کردستان ادامه دار و همه جانبه بوده و حتی مصوبات گسترده ای برای احیای دریاچه زریبار را نیز شامل می شود.
وی افزود: کردستان دارای ظرفیت های بالایی برای تولید و اشتغال است و به اندازه ای فرصت برای اشتغال دارد که حتی نباید یک بیکار در استان داشته باشیم.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان زمینه ساز شکوفایی و توسعه استان را فراهم آورد و نگرش ناامنی را از این استان زدود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت حضور گسترده در انتخابات، گفت: انتخابات یک عبادت است زیرا مشارکت ما با قصد قربت و رضایت الهی انجام می شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزایش میزان مشارکت استان در انتخابات را از دیگر برکات سفر رهبری دانست و گفت: حضور گسترده در انتخابات تیری به قلب دشمن است و مردم با دقت انتخاب کنند و به کسی رای دهیم که از اسلام بیشتر حمایت می کند و درد محرومین را بهتر می فهمد.
وی با اشاره به اینکه اجازه ندهیم دشمنان در صفوف ما رخنه کنند، افزود: همه ما برای یک هدف کار می کنیم و یک دشمن مشترک داریم و در یک جهت مشترک با حفظ وحدت برای حل مشکلات اهتمام داشته باشیم.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه هر قسمت استان که کمتر توسعه یافته باید رسیدگی کنیم، گفت: سفر رهبری به کردستان نگاه مسئولان را به استان تغیر داد که همه اقوام متحد هستند و زیر چتر اسلام و ایرانیت هستند.
22 اردیبهشت سال 1388 به مدت هشت روز میهمان مردم کردستان بود.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :