سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

سفر ابرهای نوروزی به آسمان ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سفر ابرهای نوروزی به آسمان ایران

سفر ابرهای نوروزی به آسمان ایران


آخرین اخبار هواشناسی

سفر ابرهای نوروزی به آسمان ایران

به گزارش  واحد خبر سنندج،با توجه به تحلیل آخرین نقشه هاي پیش یابی و داده هاي هواشناسی، سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و از بعد از ظهر امروز سبب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد در شمال غرب، غرب، سواحل غربی خزر و دامنه هاي البرز غربی خواهد شد
روز دوشنبه علاوه بر مناطق مذکور گستره فعالیت این سامانه به سواحل خزر، مرکز، جنوب غرب، جنوب، سپس شرق و شمال شرق کشور کشیده می شود.

دامنه فعالیت این سامانه روز سه شنبه کل کشور را فرا خواهد گرفت. شدت بارش امروز در گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان و روز دوشنبه در لرستان،کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال وبختیاري، بوشهر و شمال استانهاي خوزستان و فارس و روز سه شنبه در بوشهر،هرمزگان ، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاري، اصفهان، سمنان، قم و جنوب کرمان خواهد بود. این سامانه روزهاي چهار شنبه و پنجشنبه فقط در نیمه شرقی کشور فعال است.

طی دو روز آینده دریاي خزر مواج پیش بینی می شود. بعداز ظهر امروز به دلیل وزش باد شدید و تشکیل توده گردوخاك بر روي کشور عراق، پدیده گردوغبار در استانهاي واقع در غرب و جنوب غرب و برخی نقاط شمال غرب کشور سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد که تداوم این شرایط در روز دوشنبه در جنوب غرب کشور پیش بینی می شود.

آدرس کوتاه :