رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

سریال روزگاری در محله - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

سریال روزگاری در محله

سریال روزگاری در محله


 

سریال تاریخی روزگاری در محله، شرح زندگی ساده و معمولی مردم محله قطارچیان سنندج در سال 1320 هجری شمسی پس از واقعه برکناری رضاخان از صحنه قدرت و ایجاد بحران ها و چالش های بعد از آن را به تصویر می کشد.

نعمت خان که جزو آخرین بازماندگان فئودال های منطقه کردستان است شخصیتی متجدد و عاشق جمع آوری وسائل و امکانات جدید می باشد و امکانات بسیاری مانند گرامافون، اتول، و... و دست آخر آوردن رادیو از تهران به محله قطارچیان است. با ورود رادیو برای اولین بار به محله قطارچیان زندگی عادی و ساده مردم، از خود نعمت خان گرفته تا صالح قهوه چی، دچار بحران و چالش های گوناگون می شوند و هر بار با عناوینی جدید، زندگی آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

تاریخ ورود رادیو به قطارچیان مقارن است با ورود شوکی (شکرالله) جوان قطارچیانی که به تازگی از زندان آزاد شده است او دلباخته دختری به نام گول سیف (گل درخت سیب) است که همه او را به عنوان دختری مرموز و بدیمن می شناسند طوری که خواستگارانش در روز عروسی به طرز مرموز و بر اثر اتفاقی ناگهانی از بین میر وند...

 

عوامل برنامه:

نویسنده این اثر استاد عباس کمندی است و بازنویسی فیلمنامه آن را صابر نیک بخت به همراه علیرضا محمدیان و لقمان مفاخری بر عهده دارند.

تهیه کننده و کارگردان: جمیل مفاخری

دستیار و برنامه ریز: ارسطو مفاخری

تصویربرداران: بهزاد دورانی، فردین باتمانی، عدنان عامی

صدابردار: بهنام شیخ احمدی

تدوین: لقمان مفاخری

بازیگران:

فرشید گویلی (شوکی)، فردین حامدی(دکتر سعید)، موسی هدایتی(عکاس باشی)، اسماعیل پاشایی(نعمت خان) و کورش احمدی (نایب طیب)