جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سرمایه گذاری در کردستان توجیه اقتصادی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سرمایه گذاری در کردستان توجیه اقتصادی دارد

سرمایه گذاری در کردستان توجیه اقتصادی دارد


استاندار کردستان عنوان کرد:

سرمایه گذاری در کردستان توجیه اقتصادی دارد

عبدالمحمد زاهدی در دیدار با گروه سرمایه گذاری "رووناکی شار" از اقلیم کردستان عراق با بیان این مطلب افزود: استان کردستان در حوزه های گردشگری، ساختمان سازی، بهداشت و درمان وپروژه های ورزشی دارای ظرفیت های مطلوب سرمایه گذاری است.

وی به ظرفیت های موجود شهر سنندج در بخش انبوه سازی ساختمان اشاره کرد و افزود: طبق پیش بینی ها طی ماه های آینده بخش ساخت و ساز رونق خواهد گرفت .

زاهدی همچنین مریوان و منطقه اورامان را دارای پتانسیل فروان در بخش گردشگری نام برد و تصریح کرد: ساخت مجتمع های ویلایی در مریوان که کار جانمایی آن نیزانجام شده می تواند یک فرصت مغتنم برای سرمایه گذاری باشد.

استاندار کردستان به تعداد مسافرانی که در طول سال به مناطق مختلف کردستان سفر می کنند اشاره کرد و گفت: مردم کردستان خود نیزاز علاقمندان به بخش سیاحت وگردشگری هستند وهمین امرضرورت توجه بیش از پیش به سرمایه گذاری در بخش گردشگری را ضروری می کند.

عبدالمحمد زاهدی با بر شمردن دیگر فرصت های سرمایه گذاری در کردستان به کارخانه آجرواقع درمنطقه کلاترزان سنندج اشاره کرد و گفت: این کارخانه هم اکنون  با دارا بودن ماشین آلات مدرن و تجهیزات کافی آمادهی مشارکت سرمایه گذاران است.

وی همچنین به بیمارستان شهر بانه نیز اشاره کرد و گفت: مشارکت سرمایه گذاران اقلیم کردستان عراق در ساخت و بهره برداری از آن با توجه به همجواری و نزدیکی به کردستان عراق می تواند موجب رفاه حال بیمارانی که برای درمان به تهران می روند باشد.

زاهدی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای موفقیت سرمایه گذاران در کردستان به کار خواهیم گرفت افزود: دوست داریم سرمایه گذاران در کردستان موفق شوند چرا که موفقیت آنان سبب جذب دیگرسرمایه گذاران خواهد شد.

"احمد حسن صالح" مدیر شرکت سرمایه گذاری "رووناکی شار" نیز در این دیدار بر تمایل خود برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: در طول سالیان گذشته مراودات اقتصادی زیادی با ایران داشته ایم و امیدواریم با برچیده شدن تحریم ها این روند توسعه بیشتری به خود بگیرد.

وی با بیان اینکه ملت های در حال توسعه در همه حال نیازمند حضور شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی هستند افزود: امیدوارم با اقدامات عملیاتی وسرمایه گذاری های سودمند موجبات خوشحالی و رونق در کردستان ایران را فراهم نماییم.

منبع خبری:پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :