حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۷

سرقت اطلاعات در فضای مجازی، به یک مسئله مهم تبدیل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرقت اطلاعات در فضای مجازی، به یک مسئله مهم تبدیل شده است

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار گفت:

سرقت اطلاعات در فضای مجازی، به یک مسئله مهم تبدیل شده است

هوشنگ گوهر چینی افزود: نرم افزارها در یک سیستم رایانه ای یا گوشی های هوشمند تا حدودی قابل کنترل است و درصورت نیاز قابل حذف شدن هستند.
او اظهار کرد: ویروس ها و باج افزارها، با استفاده از عدم آگاهی مردم از روشهای حفاظت از اطلاعات، براحتی سیستم مورد نظر را هک نموده و راه برگشت بسیار سختی را پیشرو خواهد گذاشت.
گوهرچینی با اشاره به روش های نوین سرقت اطلاعات در فضای مجازی اظهار کرد: باج افزارها هنگامی که در یک سیستم نفوذ کنند، با قفل نمودن تمامی اطلاعات در سیستم مورد نظر، در قبال بازگشایی سیستم درخواست واریز مبلغی خواهند کرد.
او گفت: سرعت چشم گیر تکنولوژی و وابستگی سیستم های مدیریتی برق، آب، گاز و اتوماسیون های اداری به ارتباط های اینترنتی، اگر مورد تجاوز چنین ویروس هایی قرار گیرند، مشکلات سختی را در جامعه ایجاد خواهند کرد.
وی اظهار کرد: هدف این چنین ویروس ها، فقط برای سیستم مراکز کنترلی و دولتی نیست، همه مردم به تناسب نوع استفاده از فضای مجازی، مورد این حملات قرار گرفته و به تناسب خسارت هایی را دریافت خواهند کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز بیجار با تاکید بر اینکه حفاظت از اطلاعات در فضای مجازی، نیاز به سواد فضای مجازی دارد ادامه داد: این مهم با مطالعه و شرکت در کارگاه های آموزشی فضای مجازی می تواند از این آسیب ها جلوگیری کرد.
به گفته وی تعداد زیادی از مردم، به علت آگاهی کم از آسیب های فضای مجازی، به راحتی در این فضا حضور یافته و اطلاعات خود را بدون هیچ امنیتی در اختیار افراد سود جو قرار می دهند.
شهرستان بیجار در شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا