سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سان و رژه نیروهای مسلح در سنندج، سقز و مریوان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سان و رژه نیروهای مسلح در سنندج، سقز و مریوان

سان و رژه نیروهای مسلح در سنندج، سقز و مریوان


روز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛

نماینده ولی فقیه در کردستان در این مراسم، ارتش جمهوری اسلامی ایران را ذخیره انقلاب عنوان کرد و گفت: تمامی پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه های نظامی و علمی مرهون رهبری مقام معظم رهبری است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی وجود مذاهب و قومیت های مختلف را در کشور که بردارانه در کنارهم زندگی می کنند یک مزیت عنوان کرد و افزود: همه در کنارهم، با هم و برای هم، جان دادیم وزندگی کردیم.

وی افزود: پرچمداری دنیای اسلام در برابر دنیای کفر امروز در دست انقلاب اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در کردستان هم چنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: مردم در این دوره از انتخابات حماسه ای دیگر خواهند آفرید.

 فرمانده قرار گاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان نیز در این مراسم 29 فروردین را روز حماسه آفرینی نیروهای زمینی ارتش قهرمان عنوان کرد و گفت : همه بدخواهان بدانند که نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، با رهبری مقام معظم رهبری و بهره گیری از روحیه بالای ایثارگری، در کنار استفاده از تجهیزات نظامی به روز آماده دفاع از ایران و اسلام هستند.

امیر سرتیپ دوم برزگری افزود: وجود گروهک های تکفیری و جنگ های نیابتی در منطقه نمی تواند خللی در امنیت موجود کشور ایجاد کند.

مراسم رژه نیروهای مسلح مستقر در کردستان صبح امروز همزمان با سراسر کشور،در سنندج با ادای احترام به  تمثال شهدا آغاز به کار کرد.

تجلیل از خانواده شهدا از دیگر برنامه های مراسم امروز بود.

اجرای حرکات نمایشی و رزمی که حاکی از آمادگی بالای نیروهای نظامی است توسط سربازان جان بر کف ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.

پایان بخش برنامه امروز مراسم سان و رژه نیروهای مسلح بود.

نظیر چنین مراسمی در شهرهای سقز و مریوان نیز برگزار شد.

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :