جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سال گذشته درآمد کشور در بخش گردشگری خارجی به هشت میلیارد دلار رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سال گذشته درآمد کشور در بخش گردشگری خارجی به هشت میلیارد دلار رسید

سال گذشته درآمد کشور در بخش گردشگری خارجی به هشت میلیارد دلار رسید


جهش درآمدهای کشور پس از برجام

سال گذشته درآمد کشور در بخش گردشگری خارجی به هشت میلیارد دلار رسید

مهرداد تاوتلی روز چهارشنبه در حاشیه دوازدهمین همایش سراسری مدیران گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در هتل جهانگردی سنندج در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ایران در بحث گردشگری دارای پناسیل های بسیاری خوبی بوده و سال گذشته در مجموع بیش از 800 هزار گردشگر خارجی از جاذبه های گردشگری کشورمان بازدید کردند.
وی اضافه کرد: ورود این تعداد گردشگر خارجی به ایران و درآمد هشت میلیارد دلاری آن در مقایسه با سال های قبل جهش بسیار خوبی بوده اما در مقایسه با تنوع و تعداد جاذبه های تاریخی و طبیعی ایران رقم بالایی نیست.
به گفته وی درآمدهای گردشگری کشور به اقشار کم درآمد جامعه از جمله رانندگان تاکسی ها و آژانس های مسافرتی، فروشندگان، تولیدکنندگان صنایع دستی و مترجمان تزریق می شود و می تواند در جهت افزایش درآمد عموم مردم موثر باشد.
وی اظهار کرد: ایران از لحاظ جاذبه های تاریخی و طبیعی جزو 10 کشور برتر جهان و از لحاظ تنوع گونه های گیاهی و جانوری کمیاب جزو پنج کشور اول در سطح دنیا قرار دارد.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره هتل های ایرانگردی و جهانگردی کشور گفت: این شرکت برنامه ها خوبی برای جذب بیشتر گردشگران داخلی و خارجی دارد که شرکت در نمایشگاه های بین المللی برای شناسایی جاذبه های گردشگری ایران، برپایی تورهای ارزان قیمت و ارتقاء کیفت خدمات به گردشگران از جمله این برنامه ها است.
تاوتلی با اشاره به اینکه 64 هتل عضو گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی هستند افزود: ارتقاء واقعی ستارهای هتل، افزایش درآمدها و کنترل هزینه از جمله برنامه های سال 1396 گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی است.
به گفته وی کاهش قیمت ها و برگزاری تورهای ارزان قیمت به مناطق مختلف و جاذبه های گردشگری می تواند در سبد خرید خانوارهای ایرانی سهم گردشگری را افزایش دهد.
دوازدهمین همایش سراسری مدیران گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی از امروز با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره به همراه مدیران 64هتل های عضو به مدت سه روز از روز سه شنبه در هتل جهانگردی سنندج آغاز شد.
این همایش با هدف اعتلای فرهنگ مشتری مداری و بالا بردن کیفیت خدمات و افزایش درآمد شرکت با همفکری و هم افزایی مدیران برگزار می شود.
در سطح کشور 64 هتل با بیش از یک هزار نفر پرسنل عضو گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی هستند که از این تعداد 2 هتل در کردستان و در شهرهای سنندج و مریوان قرار دارند.

 

آدرس کوتاه :