جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

سالانه 700 پرواز در فرودگاه سنندج انجام می شود/پروازها افزایش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سالانه 700 پرواز در فرودگاه سنندج انجام می شود/پروازها افزایش یابد

سالانه 700 پرواز در فرودگاه سنندج انجام می شود/پروازها افزایش یابد


مدیر فرودگاه های استان کردستان گفت:

سالانه 700 پرواز در فرودگاه سنندج انجام می شود/پروازها افزایش یابد

محسن سیف زاده با اشاره به اینکه حمل و نقل هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: سهم استان هایی مانند کردستان با یک پرواز در روز نیازمند توجه بیشتری است.
وی با انتقاد از کم بودن تعداد پروازهای فرودگاه سنندج افزود: تنها یک فرودگاه و روزی یک پرواز 100 نفره سهم استان کردستان از حمل و نقل هوایی کشور است که باید این سهم بازبینی شود.
سیف زاده فرودگاه را موتور توسعه منطقه دانست و گفت: توسعه سیستم حمل و نقل سریع و مناسب در جذب سرمایه گذار، اساتید و پزشکان متخصص تاثیرگذار است.
مدیر فرودگاه های استان کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه یک پرواز در فرودگاه سنندج انجام می شود بر تقویت سیستم حمل و نقل هوایی و ناوگان هواپیمایی تاکیدکرد.
به گفته وی پروازهای دایم می تواند به رفع محرومیت در استان کمک کند.
وی با اشاره به اینکه روزانه حدود 250 تا 300 مسافر داریم گفت: در همین راستا فرودگاه سنندج برای جابجایی این تعداد مسافر نیازمند سه پرواز در روز است.
سیف زاده درآمدهای فرودگاه سنندج را یک دهم هزینه های فرودگاه دانست و گفت: هزینه پرداختی مسافران بابت خرید بلیط به حساب شرکت های هواپیمایی (آسمان، قشم ایر) واریز می شود و درصد جزیی آن به عنوان عوارض به حساب فرودگاه وارد می شود.
وی با اشاره به اینکه سال های 91 و 92 پرواز سنندج - سلیمانیه برقرار بود گفت: اکنون از سال 92 به بعد این پروازها به دلیل کمبود ناوگان لغو شده است.
مدیر فرودگاه های استان کردستان اظهارکرد: فرودگاه سنندج از این ظرفیت برخوردار است که پروازهای سنندج – سلیمانیه را برقرار کند اما شرکت های هواپیمایی که متولی برقراری پروازهای سنندج - سلیمانیه هستند به دلیل کمبود ناوگان هواپیمایی این پروازها را لغو کردند.
وی ابراز امیدواری کرد با پیگیری های استاندار کردستان و نمایندگان مجلس پروازهای سنندج - سلیمانیه مجددا برقرار شود.
سیف زاده با اشاره به اینکه فرودگاه سنندج ظرفیت افزایش تعداد پروازها را دارد گفت: این فرودگاه نیازمند حداقل سه پرواز در روز است.
او گفت: این فرودگاه 50 سال عمر دارد و در طول نیم قرن عمر خود یک حادثه هم نداشته است.
مدیر فرودگاه های استان کردستان توسعه فرودگاه سنندج و افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه را نیازمند توجه ویژه مسئولان دانست.
روزانه یک پرواز و هر هفته 16 پرواز رفت و برگشت سنندج- تهران، و سالانه نیز حدود 700 پرواز رفت و برگشت از طریق فرودگاه سنندج انجام می شود.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :