سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

سازمان هواپیمایی کشور به تعهدات خود در قبال فرودگاه سنندج عمل نمی‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

سازمان هواپیمایی کشور به تعهدات خود در قبال فرودگاه سنندج عمل نمی‌کند

سازمان هواپیمایی کشور به تعهدات خود در قبال فرودگاه سنندج عمل نمی‌کند


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد:

سازمان هواپیمایی کشور به تعهدات خود در قبال فرودگاه سنندج عمل نمی‌کند

امیر قادری در خصوص وضعیت پروازها از فرودگاه سنندج و لزوم افزایش آنها اظهار کرد: طی چند سال اخیر سرمایه گذاری های زیادی توسط سازمان هواپیمایی کشور و همچنین به وسیله دولت در استان پیرامون ارتقای وضعیت فرودگاه سنندج انجام شده است.

قادری تصریح کرد: اما به رغم آمادگی بالای این فرودگاه در زمینه فنی، عملیاتی و سرمایه انسانی و نیز ظرفیت های بازرگانی قابل قبول، هنوز شرایط مطلوبی در این فرودگاه که تنها فرودگاه فعال استان کردستان است، وجود ندارد.

معاون استاندار کردستان با یادآوری پیگیری های متعدد این مسئله در استان، خاطرنشان کرد: تاکنون شاهد افزایش و ارتقای پروازهای این فرودگاه نبوده ایم و همچنان این مجموعه مورد بی مهری سازمان هواپیمایی کشوری قرار می گیرد.

وی با اشاره به انجام روزانه تنها یک پرواز از فرودگاه سنندج به مقصد تهران، این تعداد را ناکافی دانست و افزود: بنابراین ضروری است در خصوص تعداد پروازهای این فرودگاه تجدیدنظر شود و این تعداد پرواز افزایش یابد.

قادری با یادآوری مکاتبات متعدد با سازمان هواپیمایی کشور با هدف تحقق این مسئله، گفت: خواسته دولت در استان، ایفای دقیق و کامل تعهدات از جانب سازمان هواپیمایی کشور است.

وی تصریح کرد: مشکل دیگر اینکه برخی شرکت های خارجی، خواستار انجام پروازهای خارجی از این فرودگاه به مقصد کشور ترکیه هستند، اما با برخی کارشکنی ها مواجه می شوند.  

معاون امور عمرانی استاندار کردستان افزود: این موضوع موجب می شود تا مسافران این استان به استان های همجوار اعزام شوند که در نهایت گلایه و عدم رضایت مسافران کردستانی را فراهم می آورد.

وی یکی از مصادیق این امر را عدم صدور مجوز برای راه اندازی پرواز چارتر سنندج به استانبول توسط سرمایه گذار بومی استان ذکر کرد و گفت: بنابراین به طور جدی خواهان حل و فصل مشکلات در این زمینه از سوی سازمان هواپیمایی کشور هستیم.

  منبع خبری: پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :