جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ساخت مستند " سنندج، شهر هزار تپه " کلید خورد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ساخت مستند " سنندج، شهر هزار تپه " کلید خورد

ساخت مستند " سنندج، شهر هزار تپه " کلید خورد


در آیینی با حضور استاندار کردستان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، تصویر برداری مستند تک قسمتی «سنندج، شهر هزار تپه» به صورت رسمی آغاز شد.

به گفته ی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، مستند «سنندج، شهر هزار تپه» ۴۰ دقیقه‌ای و قرار است بخشی از ظرفیت‌ها و استعدادهای شهر سنندج را به تصویر بکشد.

دکتر جعفر عبدالملکی افزود؛ این مستند برای پخش از شبکه یک ساخته می‌شود و قرار است در آن، به معرفی تپه‌های متعدد شهر سنندج پرداخته ­شود که بسیاری از آنها از قدمت تاریخی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اهمیت تولید گونه‌های مختلف مستند در شبکه استانی مرکز کردستان، افزود: توجه به تولید آثار فاخر در تمامی بخش‌ها، یکی از اولویت‌های اصلی شبکه اصالت و فرهنگ است.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان ادامه داد؛ انتظار می‌رود که در سایه همراهی و همدلی اصحاب فرهنگ و هنر، شاهد افزایش تولیدات متنوع و متناسب  با ظرفیت‌ها و استعدادهای استان کردستان در تمامی بخش‌ها باشیم.

استاندار کردستان نیز در جریان این بازدید ضمن تمجید از دست اندرکاران ساخت این مستند تاکید کرد؛ از طریق این مستند بسیاری از زیبایی‌ها و جغرافیای شهر سنندج در سطح ملی و فرا ملی معرفی خواهد شد.

مرادنیا افزود؛ همه باید دست به دست هم دهیم تا استان را با این گونه تولیدات فرهنگی، بیش از پیش معرفی کنیم.

مستند ۴۰ دقیقه‌ای و تک قسمتی " سنندج، شهر هزار تپه " به تهیه کنندگی و کارگردانی فرید آریانژاد از تهیه کنندگان فعال شبکه استانی کردستان و تصویر برداری آقای باتمانی در دست تهیه، و قرار است علاوه بر پخش در شبکه استانی، در سایر شبکه‌های سراسری از جمله شبکه اول نیز پخش شود.

آدرس کوتاه :