جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس کردستان نواخته شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس کردستان نواخته شد.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس کردستان نواخته شد.


زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس کردستان نواخته شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، آیین نمادین جشن بازگشایی مدارس در دبستان دکتر فانی سنندج برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت:امسال همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با حضور ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در سه هزار و ۹۰۰ مدرسه شهری و روستایی از امروز رسما آغاز شده است.

رشید قربانی با بیان اینکه تدابیر لازم برای تامین سلامتی دانش‌آموزان اندیشیده شده است، گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس رعایت می‌شود ومدارس گندزدایی و ضدعفونی می شود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به فعالیت مدارس شهری در ایام کرونا در سال تحصیلی جدید، افزود: در این مدارس در ۲ هفته اول سال تحصیلی بویژه دوره ابتدایی دانش آموزان به صورت ۲ روز متوالی در هفته در کلاس درس حضور پیدا می‌کنند.

وی به فعالیت مدارس دوره متوسطه نیز اشاره کردوگفت: در دوره اول متوسطه دانش آموزان یک هفته ۲ روز و یک هفته نیز سه روز در مدرسه حاضر می‌شوند، اما در مدارس دوره دوم متوسطه فعالیت آموزشی حضوری سه روز در هفته خواهد بود.
 
استاندار کردستان هم در این مراسم از مجموعه آموزش و پرورش استان خواست سلامت دانش ‌آموزان را مهمترین اولویت کاری خود قرار دهند.
 
بهمن مرادنیا گفت: امسال با شرایط متفاوتی سال تحصیلی آغاز  شده، اما می توان این دغدغه ها را با دقت والدین، خود دانش آموزان  و اولیای مدارس به حداقل رساند.

سال تحصیلی جدید سه هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی شهری و روستایی با ۱۵ هزار کلاس درس در استان کردستان برای حضور دانش آموزان سازماندهی شده است.
 
آدرس کوتاه :