جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

زندگی مردم بخش اورامان نماد اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

زندگی مردم بخش اورامان نماد اقتصاد مقاومتی است

بخشدار اورامان شهرستان سروآباد گفت:

زندگی مردم بخش اورامان نماد اقتصاد مقاومتی است

سالار فتحی شامگاه شنبه در گردهمایی اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بخش اورامان سروآباد که با حضور دبیر ستاد کردستان برگزار شد، اظهار کرد: شهر اورامان یکی از نقاط گردشگرپذیر و نمونه گردشگری در کشور است که سالانه صدها گردشگر از این نقطه دیدنی بازدید می‌کنند.

بخشدار اورامان افزود: زندگی مردمان این منطقه در ادوار تاریخ نماد اقتصاد مقاومتی بوده است که با تکیه بر توانمندی‌های خود، حمایت‌ها و هنرمندی‌های خلاقانه خود را به مرز خودکفایی رسانده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم این منطقه با حفظ اصالت و فرهنگ خود، از هویت اسلامی خویش با جدیت دفاع و صیانت کرده‌اند.

فتحی خاطرنشان کرد: شهر تاریخی اورامان با خصوصیات گردشگری، مذهبی و تاریخی و برگزاری آیین‌ها و مراسمات خاص از جمله کومسای و عروسی پیرشالیار و معماری خشکه‌چین آن که در دنیا بی‌نظیر است و تولید 74 نوع صنایع دستی از ویژگی‌های بارز منطقه اورامان است.

وی تصریح کرد: به رغم این همه خدمات نظام و دولت در این منطقه، اما در زیرساخت‌ها مشکلاتی داریم که از جمله می‌توان به کمبود تسهیلات اقامتی و پذیرایی، زیرساخت‌های و نبود تاسیسات اولیه و عدم پوشش ضعیف شبکه‌های دیجیتال کشور اشاره کرد.

بخشدار اورامان در بخش پایانی سخنان خود گفت: بخش اورامان دارای یک شهر و 10 روستا با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر است که 11 شورای امر به معروف و نهی از منکر با 74 نفر عضو در آن تشکیل شده است.

منبع  خبرگزاری: فارس