جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

زنجیر انسانی مبارزه با اعتیاد در بانه تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

زنجیر انسانی مبارزه با اعتیاد در بانه تشکیل شد

زنجیر انسانی مبارزه با اعتیاد در بانه تشکیل شد


به مناسبت هفته مبارزه با اعتیاد:

زنجیر انسانی مبارزه با اعتیاد در بانه تشکیل شد

روز پنجشنبه زنجیر انسانی مبارزه با اعتیاد و نه به مواد مخدر با هدف آگاهی بخشی به جامعه با حضور جمع زیادی از مردم بانه و با محوریت مرکز بهداشت بانه و همکاری جمعیت هلال احمر، فرمانداری و بهزیستی در میدان آزادی(جهاد) تشکیل شد.
در حاشیه برگزاری این آیین مدیر مرکز بهداشت بانه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتیاد همه اقشار جامعه بویژه جوانان و نوجوانان را تحت ثاتیر قرار می دهد مبارزه با این بلای خانمان سوز وظیفه تک تک آحاد جامعه است.
علی شالباف افزود: جوانان و نوجوانان آسیب پذیرترین قشر جامعه در برابر مواد مخدر هستند چراکه این دوره از زندگی حساسیت های خاصی دارد و فرد تحت تاثیر دوستان و اطرافیان است.
وی به آمار اعتیار در کشور اشاره کرد و گفت: در ایران یک میلیون و 250 هزار نفر به به انواع مواد مخدر گرفتار شدند که برای جلوگیری از افزایش این آمار باید با آن مبارزه کنیم.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر سن اعتیاد از 25 سال به کمتر از 18 سال کاهش یافته است افزود: عامل اصلی 55 درصد طلاق ها اعتیاد زوجین است و 25 درصد قتل ها توسط کسانی که صورت می گیرد که به نوعی وابستگی به مواد مخدر دارند.
وی خاطر نشان کرد: عوامل خانوادگی، فردی و اجتماعی نقش زیادی در اعتیاد افراد دارد که نبود اعتماد به نفس، افسردگی، نبود نگرش مثبت به زندگی و نبود آگاهی، از عوامل فردی گرایش افراد به اعتیاد است.
این مسئول افزود: ناآگاهی والدین، ارتباط ضعیف با والدین و مهمتر از همه الگوهای نامناسب از عوامل خانوادگی گرایش به اعتیاد است و در عوامل اجتماعی وجود دوستان ناباب، فقدان مهارت های اجتماعی سبب افزایش اعتیاد در جامعه هستند.
مدیر مرکز بهداشت بانه هدف از تشکیل زنجیره انسانی مبارزه با اعتیاد را آگاه سازی جامعه در باره خطرات و مضرات مواد مخدر دانست و گفت: امیدواریم با اجرای این برنامه به اهداف خود در مبارزه و پیشگیری از اعتیاد دست یابیم.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری : ایرنا

آدرس کوتاه :