رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

زمین گرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

زمین گرم

زمین گرم


زمین گرم نام تله فیلمی است که توسط آقای سالم صلواتی در سیمای مرکز کردستان در حال تولید می باشد.

داستان فیلم از این قرار است که به دلیل بستن سدی در مسیر روستای مورد بحث ما، اهالی خانه و کاشانه خود را رها کرده و به جاهای دیگر نقل مکان کرده اند و تنها می­توان در این آبادی سه خانواده را دید که یکی از این خانواده ها نیز در حال ترک کردن روستا است.

کسانی که باقی مانده اند (کدخدا و باجی و خانواده شاهو) مشغول کارهای روزانه خود می شوند و زندگی را مانند ایام گذشته می گذرانند.

در یکی از روزها که باجی که در آبادی تنهاست و مشغو ل انجام کارهای روزانه اش است، متوجه گم شدن خروس می شود، به دنبال آن می گردد، دست خالی به خانه برمی گردد و متوجه سه کوهنورد می شود که به جلوی خانه آنها آمده اند. یکی از کوهنوردان که زن است دچار سرمازدگی شده، و باجی آنها را به داخل خانه دعوت می کند.

در قهوخانه روستای دیگر، پدر ژاله که دخترش از ده سال پیش برای پسر کدخدا نامزد شده است از کدخدا می خواهد به ازدواج دخترش با یکی از پسران روستا رضایت دهد اما با بدخلقی کدخدا مواجه شده و ناراحت آنجا را ترک می کند، قهوه چی این رفتار کدخدا را زشت می داند سپس در مورد تنهایی آنها در روستا با هم صحبت می کنند، راننده کوهنوردان از قهوه چی جریان پسر کدخدا را می پرسد قهوه چی تعریف می کند آنها پسری داشته اند که ده سال پیش در راه برگشت از پادگان، بهمن او را به رودخانه انداخته و هیچ اثری از او نمانده است اما آنها هنوز منتظر بازگشت ریبوار(پسر کدخدا) هستند و به همین دلیل در آن روستای متروک مانده اند.

در روستای متروک باجی با کوهنوردها است و از آنها پذیرایی می کند، دختر کوهنورد نیز از سرمازدگی نجات می یابد.

بعد از اینکه برف سنگینی می بارد و همه جا را فرا می گیرد، راننده کوهنوردان به دلیل بارش برف و ترس از مسدود شدن جاده، آنها را جا گذاشته ، به شهر برمی گردد. کوهنوردان نیز در برگشت، متوجه کدخدا شده و در مورد باجی با او صحبت میکنند (اینکه کس دیگری در روستا نیست و او در روستا تنها است)

کدخدا ناراحت تر از قبل دنبال وسیله ای برای رسیدن به روستای خود می گردد و بالاخره شب هنگام با وساطت کوهنوردان یکی از ماشینهای روستا آنها را می برد، اما بارش سنگین برف راهشان را سد می کند و مجبور به برگشت می شوند و...