جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

زمینه ازدواج‌های آسان و به هنگام جوانان فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه ازدواج‌های آسان و به هنگام جوانان فراهم شود

امام جمعه سنندج گفت:

زمینه ازدواج‌های آسان و به هنگام جوانان فراهم شود

ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در سنندج اظهار کرد: دین اسلام برنامه جامعه را برای سعادت انسان‌ها ارائه کرده است که با استفاده از رهنمودهای این آیین مترقی می‌توانیم مفاهیم ارزشی و اخلاقی را در جامعه بشری ارتقاء دهیم.

وی افزود: توجه به بنیان خانواده و روابط اجتماعی از جمله مواردی است که در آیات متعدد قرآنی و احادیث نبوی و کلام بزرگان دینی به آن اشاره شده است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: در این راستا از مبحث ازدواج و آرامش القا شده به زن و مرد با شاکله‌ای به نام ازدواج تاکیدات بسیاری شده است.

ماموستا خدایی افزود: باید همه ما به این امر توجه کنیم که سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده‌ها و تک‌تک افراد است و ازدواج می‌تواند با تضمین سلامت جنسی، روحی و عاطفی افراد بالغ جامعه مسیر را برای تعالی دیگر اقشار هموار کند.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود همه دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر تمام توان خویش را برای فراهم کردن زمینه‌های لازم برای ازدواج ساده، آسان و به هنگام در بین جوانان کردستانی فراهم کنند چرا که اگر در این عرصه کم کاری شود شاهد آسیب‌هایی خواهیم بود که جبران آنها بسیار مشکل خواهد بود.

ماموستا خدایی همچنین از خانواده‌ها خواست که از سخت‌گیری در خصوص ازدواج جوانان پرهیز کنند و اجازه ندهند بدعت‌ها و ناهنجاری‌های فرهنگی تحمیلی از غرب بر سنت و آیین‌های غنی ایرانی اسلامی آنان اثر منفی بگذارد.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم خانواده‌ها در راستای آشنایی هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با مباحث دینی و اعتقادی تلاش بیشتری نمایند.

 

منبع خبرگزاری: فارس