جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

زمان برگزاری پیش کنگره امام شافعی در کامیاران تغییر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

زمان برگزاری پیش کنگره امام شافعی در کامیاران تغییر کرد

زمان برگزاری پیش کنگره امام شافعی در کامیاران تغییر کرد


فرماندار کامیاران گفت:

زمان برگزاری پیش کنگره امام شافعی در کامیاران تغییر کرد

مسعود روحانی در حاشیه نشست پیش کنگره امام شافعی، مهمترین کمیته برگزار کننده این مراسم را کمیته علمی دانست و افزود: براساس گزارش های ارایه داده شده در این نشست، عملکرد بسیار خوبی از سوی این کمیته صورت نگرفته است.
وی با اشاره به تمدید مهلت ارسال مقالات از سوی مرکز بزرگ اسلامی بیان کرد: دبیرخانه پیش کنگره با دعوت از خبرنگاران، روزنامه نگاران، اساتید دانشگاه ها، دبیران علوم دینی و پرورشی درباره اطلاع رسانی، انتشار اخبار مربوط به برگزاری این اتفاق فرهنگی و علمی و منتشر نمودن فراخوان ها اقدام نماید.
روحانی با اشاره به مهم بودن آشنایی جوانان با موضوع زندگی و فعالیت های آیینی و مذهبی امام شافعی(رض) اضافه کرد: گزارش فعالیت های کمیته ها نشان از این دارد که نتوانستیم اهمیت و ضرورت این مطلب را به خوبی جا بیاندازیم.
وی در خصوص میزان تخصصی بودن این کنگره تصریح کرد: برای ارتقای سطح فضای علمی در دین باید تمام دانشگاهیان و عالمان رشته های مختلف در این کنگره ها شرکت کنند و این کنگره ها را فقط مختص به ماموستاها و عالمان دینی ندانیم.
به گفته او سالنی 400 نفره برای برگزاری این کنگره در نظر گرفته شده است و در روزهای پایانی طبق لیست دعوت نامه ها اگر نیاز به مکان بزرگتری باشد یکی از سالن های ورزشی شهرستان را برای برگزاری این مراسم آماده خواهیم کرد.
پیش کنگره بزرگداشت مقام شامخ امام شافعی و بررسی آثار فقهی و علمی ایشان در شهرهای استان کردستان برپا می شود و در پایان این پیش کنگره ها، کنگره بین المللی در این خصوص در شهر سنندج برگزار می شود.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :