رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ریگا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

ریگا

ریگا


در اين برنامه به جاي انتخاب روستاها به صورت جداگانه با توجه به مسير مشترك، منطقه اي انتخاب شده و  طی یک سفر از ابتدا تا انتهاي مسير روستا، تصوير و گزارش تهيه می شود.

براي هر مسير در قالب چند برنامه يك مجموعه مستند تولید می شود شامل: ديدار با روستاييان و معرفي مناطق ديدني روستاها و رسم و رسومات و...

روش كار در آغاز برنامه انتخاب مسير از روي نقشه توسط تهيه كننده، كارگردان و گزارشگر برنامه است و بعد، سفر با حركت در جاده آغاز مي شود. در طول سفر با رسيدن به هر روستايي آن روستا را با آداب و رسوم و جاذبه هايش معرفي کرده و به طی مسیر به روستاي بعدي رفته و همينطور تا پايان مسير كه به بن بست در آن مسير مي رسيم.

در اين برنامه با توجه به مسيرهايي كه در مرحله پيش توليد شناسايي مي شوند تقريبا بيش از 80 درصد روستاهاي استان به ويژه روستاهاي كوچك نيز پوشش داده مي شود كه يكي از نكات مثبت اين برنامه است. همچنين در اين برنامه روستاهاي دورتر از مركز استان بخصوص اطراف بانه و بيچار نيز پوشش داده خواهند شد. در نظر گرفتن آيتمهايي چون پرتره يا عكس از نماي زيباي روستاي و طبيعت و كارگرداني و تدوين متفاوت از دیگر نقاط قوت برنامه خواهد بود.

اهداف برنامه: به تصوير كشيدن رسومات خوب مردم، معرفي روستاها و مناطق مختلف كل استان با توجه به مسير، اشاعه فرهنگ كار و تلاش، شناسايي و معرفي مناطق بكر و ديدني اما دورافتاده استان، به تصوير كشيدن زحمات قشر روستايي و كشاورز، توجه ويژه به جامعه زنان روستايي و تلاش آنها دوشادوش مردان، به تصوير كشيدن بازيها و غذاهاي محلي در حين سفر، به تصوير كشيدن خدمات نظام به روستاهاي استان، قناعت و ساده زيستن، صبر، احسان و نيكوكاري، شكر نعمتهای الهي، توجه به مناطق محروم و روستاها، نمايش زندگي با طراوت مردم، نشاط اجتماعي، عمران و آباداني كشور، پاسخ گويي مسئولان به مردم، پرهيز از مصرف گرايي و مهمتر از همه اینکه حضور خدا در همه عرصه هاي زندگي.