جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

ریگا 96 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

ریگا 96

ریگا 96


Loading the player...

تهیه کننده: کیانوش مشیروزیری 

مجری: تورج میناگری

دستیار تهیه: رضا صادقی

تصویر: حمدی فیروزی

تدوین: علی مفاخری

برنامه «ریگا» با سفر به روستاهای زیبای استان قصد دارد به شیوه ای جذاب و متفاوت به معرفی این روستاها، البته از زبان خود مردم بپردازد که شامل وضعیت شغلی، گذران زندگی، گذشته روستا و آداب و رسوم خاص روستا میباشد و در آیتم هایی سعی میشود برای نشان دادن بعضی از این آداب و رسوم از مردم خود روستا استفاده شود و با اجرای برنامه هایی از جمله  بازی محلی ، غذای محلی، صنایع دستی ، موسیقی محلی، عروسی و هلپرکی که هر کدام به اقتضای شرایط خاص روستا، توانایی ها و فرهنگ خود را به نمایش بگذارند.

پس از بخشهای فرهنگی با توجه به بحث اقتصاد روستا و کارآفرینی در روستا و توجه به مهاجرت معکوس از کارآفرینان و نخبگان کشاورزی و دامداری و باغداری روستا نیز گزارش  تهیه می شود که حضور فعال و همراهی وی در زمینه کاری فرد روستایی به صورت حضور در محل و باردید از طرح کارآفرینی وی مورد توجه خواهد بود نه برخورد مصاحبه ای.

توجه ویژه به زنان و جوانان روستا شامل حضور فعال زنان دوشادوش مردان و کارآفرینی زنان و تحصیلات عالیه زنان و جوانان و نخبگان روستا از دیگر بخشهای برنامه می باشد.

بخشهای خاص دیگری که به اقتضای موقعیت و همزمانی حضور اکیپ برنامه ممکن است در بعضی روستاها اتفاق بیفتد شامل حضور مسؤلین در روستا ،مراسم آشتی کنان، تشرف به حج، نامگذاری نوزاد، نماز جمعه و مراسم مذهبی دیگر و حیات وحش و مناطق دیدنی و گردشگری و اماکن متبرکه روستا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

با توجه به اهمیتی که روستاییان برای رسانه قائل می باشند و انتظاری که از رسانه در جهت بیان توانمدیها و مشکلات موجود در روستاها و منتقل کردن آن به مسؤلین دارد در یک بخش کوتاه با اجرای طنز گونه مجری و با بهرگیری از توانایی نمایشی مجری با کمک دهیار یا شورای روستا درخواستهای روستاییان از مسؤلین برای توسعه و آبادانی بیشتر روستا مطرح می شود .

لازم به ذکر است در بیت بخشهای مختلف برنامه وله و موسیقی محلی و شعر شاعران محلی در وصف روستا برای تکمیل بحث های مربوط به هر بخش و ایجاد ارتباط بین بخشها مورد استفاده قرار میگیرد.

سال تولید: 96/01/15


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با عرض سلام متاسفانه با نصب این دستگاههای پارازیت... هیرش ۱۳۹۶/۰۴/۹ ۱۳:۲۹
سلام به تمامی زحمت کشان برنامه ریگا و شبکه کردستان... سارال ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۰۹:۱۸

سارال
سلام به تمامی زحمت کشان برنامه ریگا و شبکه کردستان
دلمان برای یوسف اسدی خیلی تنگ شده
کاش دوباره ریگا رو اجرا بکنه. لطفا به اطلاع مسئولین برسانید
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ ۰۹:۱۸
هیرش
با عرض سلام
متاسفانه با نصب این دستگاههای پارازیت ماهواره قدرت سیگنالهای دیجیتال هم کم شده و ما تو ویلاشهر بیشتر وقتها برنامههای دیجیتال رو با پارازیت و کیفیت پایین نگاه میکنیم خواهشمند است در اینارتباط تصمیم درستی بگیرید امروز چمعه است و ما از صبح هیچ برنامه تلویزیونیرو نداریم و همشون قطع هستن
ناچارن باید یه رسیور ماهواره دیجیتال تهیه کنیم
پست شده در ۱۳۹۶/۰۴/۹ ۱۳:۲۹