رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

ریبازی ئازایه تی (ویژه روز ارتش) - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

ریبازی ئازایه تی (ویژه روز ارتش)

 

بهانه ای برای آغاز

۲۹ فروردین ماه در ايران به نام مقدس "روز ارتش" نامگذاری شده است. به همين مناسبت امروز دلاور مردان ارتشي در اغلب شهر هاي ايران عزيز بخشي از اقتدار و توانمندي هاي خود رو به نمايش گذاشتند. به عنوان يک کهنه سرباز اين روز رو به همه پرسنل ارتش هميشه قهرمان ايران و خانواده هاي محترم آنان تبريک مي گويم. در ضمن از همه دوستان بزرگواري که در پست هاي آخر کامنت مرقوم فرموده اند ، پوزش مي خواهم که به دلايل مشکلات قادر به پاسخ نبودم .

 

 

 

روز ارتش جمهوري اسلامي ايران

همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي، ارتش رژيم شاهنشاهي که پيکره اصلي آن را جوانان برومند خانواده هاي مسلمان و اغلب، مستضعف ايراني تشکيل مي داد به نداي آسماني رهبر انقلاب لبيک گفت و همصدا با ملت در براندازي نهايي رژيم ستمشاهي به ستيز بي امان با دشمنان داخلي و خارجي پرداخت. در آستانه انقلاب رهنمودهاي حضرت امام خميني(ره)، بر آگاهي دلاور مردان ارتش نسبت به ماهيت ضد اسلامي و غيرمردمي رژيم پهلوي افزود و وجدانهاي بيدار و فطرتهاي آلوده نشده ارتشيان را در سطوح مختلف بيدار کرد.  فرار نظاميان از پادگانها، خودداري از مقابله با مردم، همصدايي با مردم در راهپيمايي ها، بيعت پرسنل نيروي هوايي با حضرت امام در 19 بهمن، سرپيچي از دستورات فرماندهان طاغوتي، شرکت در خنثي کردن کودتاي 21 بهمن 1357  و ... از نتايج ارزنده برخورد حکيمانه امام خميني(ره ) با ارتش بود. با پيروزي انقلاب و تحول و دگرگوني در همه عرصه ها، يکي از مسائل مطرح بخصوص در نيروهاي مسلح اين بود که ديدگاه انقلاب و امام نسبت به ارتش و تکليف ارتش در نظام اسلامي چيست؟ در چنين جوي که دشمنان انقلاب و نيز برخي دوستان ناآگاه انقلاب نغمه شوم انحلال ارتش را سر داده بودند و ارتش در حساسترين شرايط حيات خود بود امام خميني(ره) نقشه دشمنان را نقش بر آب کرده و طي پيامي تاريخي بر ضرورت حفظ ارتش و انجام وحدت و نظم در ارتش تاکيد نمودند. ايشان در اين پيام روز چهارشنبه 29 فروردين 1358 را روز ارتش اعلام نمودند و از ارتش خواستند که در اين روز با ساز و برگ نظامي به رژه بپردازند و پشتيباني خود را از جمهوري اسلامي و ملت بزرگ ايران و حضور خود را براي فداکاري در راه استقلال و حفظ مرزهاي کشور اعلام نمايند.

 

 

دفاع از میهن

وقتی یه نفر بخواد به زور وارد خونه شما بشه، چه کار می کنید؟ حتماً عصبانی می شید و با او مبارزه می کنید. درسته. خوب شما چیزهای زیادی درباره دوران جنگ شنیدید؛ دوره ای که دشمن به ما حمله کرده بود و می خواست به زور وارد کشور ما بشه. در این وقت بودکه نیروهای نظامی مثل سپاه و بسیج به جنگ دشمن رفتن. یکی از نیروهایی که از ورود دشمن به کشورمون جلوگیری کردن و با جون و دل با دشمن جنگیدن، ارتش بود. نیروهای ارتش که به امامشون علاقه زیادی داشتن، با شنیدن فرمان امام، این بار هم اطاعت کردن و به جنگ دشمن رفتن. پس ما حالا همه با هم، امروز یعنی روز ارتش رو به همه نیروهای شجاع ارتشی تبریک می گیم.

 

 

تقدیر از ارتش

وقتی هر کدوم از شما یه کار خوب انجام بدید یا به کسی خدمت کنید، همه از شما تعریف می کنن و به شما آفرین می گن. البته خدا هم برای آدم هایی که کارهای خوب انجام می دن، پاداش خوبی در نظر می گیره. می دونید حالا می خوام از چی براتون حرف بزنم. خوب گوش کنید. امروز روز ارتشه. نیروهای ارتش هم از افرادی هستن که به کشور خیلی خدمت کردن. امام عزیزمون بارها و بارها در سخن رانی هاشون، از ارتش تشکر کرد. بچه ها! رهبر عزیزمون حضرت آیت اللّه خامنه ای هم درباره ارتش گفتن: «ارتش برای قدرتْ با دشمن نمی جنگه؛ بلکه هدفش خدمت به مردم و انقلاب اسلامیه» پس با هم قدر تمام زحمت های نیروهای خوب ارتش رو می دونیم.

 

 

شهیدان ارتش

زمان جنگ تحمیلی وقتی دشمن می خواست به زور وارد میهن ما بشه، جوونای زیادی به جنگ رفتن و جون خودشون رو برای دفاع از میهن فدا کردن. حالا من می خوام اسم چند تا شهید رو براتون بگم، خوب گوش کنید. شهید نامجو، شهید فلاحی، شیرودی، شهید کشوری و شهید بابایی. تا حالا اسم این شهدا را شنیدید. خوب من بهتون می گم. این ها از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی بودن که در جنگ تحمیلی شهید شدن. اونا برای دفاع از میهن، از جونشون گذشتن. امروز که روز ارتشه، یاد و خاطره این شهیدان بزرگ رو گرامی می داریم.

 

 

رمز پیروزی

هیچ می دونید که چرا بعضی ها همیشه در کارهاشون موفّقند؟ تا حالا به این موضوع فکر کردید. این موفقیت ها علت داره. می خواید بدونید چیه؟ تا حالا چیزی درباره ایمان و توکل به خدا شنیدید. مثلاً چیزی که باعث شد ما توی جنگ دشمن رو شکست بدیم، همین توکل به خدا بود. نیروهای دلاور ارتش، با توکل به خدا هر جا که احساس کنن دشمن می خواد به میهن تجاوز کنه، در مقابلش می ایستن و از کشور دفاع می کنن. بله بچه ها، رمز پیروزی اونا، ایمان و توکل به خداست. شما هم با داشتن ایمان و توکل به خدا، حتماً توی کاراتون پیروز می شید.

 

 

ارتش منظم

تا حالا رژه نیروهای ارتش رو دیدید. اگه دیده باشید، حتماً از نظم و ترتیبشون خیلی خوشتون اومده. یکی از چیزهایی که باعث می شه نیروهای ارتش همیشه کارهاشون خوب انجام بدن و با دشمن مقابله کنن، همین نظم اون هاست؛ همون نظمی که مثلاً شما توی رژه نیروهای ارتش می بینید. افراد پرتوانی که با لباس های یک دست و منظم توی صف ایستادن و محکم پاهاشون رو به زمین می کوبن تا با این کار، قدرت خودشونو به دشمن نشون بدن و با فریاد «اللّه اکبر، خامنه ای رهبر» به همه اعلام کنن که اون ها از فرمان های رهبرشون پیروی می کنن. ما هم برای اون ها آرزوی موفقیت می کنیم.

 

 

نیروهای گوناگون ارتش

نیروی هوایی، نیروی زمینی، نیروی دریایی؛ آره بچه ها این ها نیروهای گوناگون ارتش هستن که هر کدومشون وظیفه مشخصی بر عهده دارن. نیروی هوایی، از آسمون کشورمون حفاظت می کنن و اجازه نمی دن که دشمن وارد آسمون کشورمون بشه. نیروی زمینی از خاک کشور دفاع می کنه و وظیفه نیروی دریایی، نگهداری رودها و دریاهای کشوره، همه نیروهای ارتش، شبانه روز در حال پاسداری از جاهای مختلف کشور هستن. پس وظیفه ماست که قدر اون ها رو بدونیم و با صدای بلند بگیم: خسته نباشید.

 

 

روز ارتش

اگه ازتون بپرسم امروز چه روزیه، چی جواب می دید؟ شاید خیلی از شماها ندونید، ولی من بهتون می گم: امروز روز 29 فروردین، یعنی روز ارتشه؛ همون ارتشی که از استقلال و امنیت کشور پاسداری می کنه. هیچ می دونید اگه نیروهای ارتش به وظیفه خودشون خوب عمل نمی کردن، چه می شد؟ خوب اگه این طور بود، ما حالا این قدر راحت و آسوده نبودیم و هر لحظه ممکن بود دشمن به کشور ما حمله کنه، پس باید امروز که روز ارتشه، از همه نیروهای خوب و وظیفه شناس ارتش تشکر کنیم و بهشون بگیم: خسته نباشید، خدا قوّت.

 

 

فرمان امام

هیچ می دونید چرا امروز رو روز ارتش نام گذاری کردن. شما روزهای پیروزی انقلاب اسلامی رو به یاد ندارید. بعد از این که امام خمینی، رهبر بزرگ انقلاب اسلامی، در روزهای پیروزی انقلاب، فریاد مبارزه با شاه رو به گوش همه مردم رسوندن، همین نیروهای خوب ارتش جمهوری اسلامی بودن که به فرمان امام عمل کردن و برای سرنگونی رژیم شاه؛ به مردم یاری رسوندن. امام عزیزمون هم برای قدردانی از این کار ارتش، این روز رو روز ارتش نامیدند تا یاد و خاطره دلاوری های ارتش در روزهای پیروزی انقلاب همیشه زنده بمونه.