رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

رئیس بنیاد شهید سخنران راهپیمایی 22 بهمن در سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

رئیس بنیاد شهید سخنران راهپیمایی 22 بهمن در سنندج

رئیس ستاد دهه فجر کردستان خبر داد

محمدقاسم سیاوشی ظهر امروز در نشست خبری اعلام برنامه‌های  دهه فجر کردستان، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی شگفت‌انگیزترین تحولات قرن بیستم بود که توسط بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به سرمنزل مقصود رسید.

وی گفت: حضرت امام راحل نه تنها آن غرور از دست رفته مسلمانان جهان و ایران اسلامی را به آنان بازگرداند، بلکه سرنوشت آنها را به طوری رقم زد که خود بر سرنوشتشان حاکم باشند.

وی افزود: جاهلیت مدرنی که در آن دوران بر ملت مسلمان کشور حاکم بود، جایگاه آنان با پیروزی انقلاب به آنها بازگردانده شد تا جایی که پیروزی انقلاب اسلامی تمام تحلیل‌گران سیاسی را متحیر کرد.

سیاوشی گفت: برخی از تحلیل‌گران سیاسی عامل پیروزی انقلاب اسلامی را استبداد، برخی اقتصاد، عده‌ای توطئه و برخی‌ها مدرنیزاسیون می‌دانستند و از اصل اصیل که اسلامی‌بودن و توکل بر خدا بود، غافل بودند.

وی افزود: انقلابی که با رهبری امام و پشتوانه مردمی و توکل بر خدا به پیروزی رسید دارای ویژگی‌های اصلی ازجمله حاکمیت الله، قدرت و نفوذ رهبری واحد، گرایش دینی، اصالت، شهادت‌طلبی و دارای اهداف متعالی یعنی رسیدن به استقلال و آزادی و تعلیم و تربیت جامعه اسلامی و حتی خدمت به قشر محروم و نفی اندیشه جدایی دین از سیاست بود.

سیاوشی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌هایی که در طول 38 سال در انقلاب اسلامی مشاهده می‌کنیم از زمان پیروزی انقلاب در 12 بهمن 57 تاکنون تمام سیاست‌مداران جهان را به خود واداشته است.

رئیس ستاد دهه فجر استان کردستان اظهار کرد: توطئه‌های زیادی ازجمله جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی و فتنه 88 از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به کشور ما تحمیل شد اما هوشمندی مردم و در راس آن رهبری نظام موجب شد مکر دشمنان به خود آنها بازگردد.

سیاوشی همچنین گفت: انقلاب‌های منطقه نیز متاثر از انقلاب اسلامی است و آنها انقلاب اسلامی را الگوی خود در تغییر حکومت قرار داده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به برنامه‌های اجرایی ایام‌الله دهه مبارک فجر در کردستان اشاره کرد و با اعلام اینکه 3 هزار برنامه برای این ایام پیش‌بینی شده است، گفت: این برنامه در قالب ستاد استان متشکل از 20 کمیته استانی و 10 کمیته شهرستانی و نظیر این کمیته‌ها در بخش‌‌ها و روستاهای بزرگ برنامه‌ریزی شده است.

سیاوشی ضمن اشاره به افتتاح 846 میلیارد تومان طرح در دهه فجر در کردستان، تصریح کرد: مراسم رژه موتورسواران همزمان با لحظه ورود امام خمینی(ره) به فرودگاه در سنندج، نواخته‌شدن زنگ انقلاب در 53 مدرسه استان، برگزاری یادواره شهدای انقلاب و شهدای مدافع حرم، برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف و برپایی محفل انس با قرآن و تفسیر موضوعی قرآن از برنامه‌های دهه فجر در کردستان است.  

رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر استان کردستان، همایش بزرگ استانی زینبیون ویژه خواهران، جشن بزرگ روستایی با محوریت یک روستا، اعزام کاروان‌های نیکوکاری به مناطق محروم، برگزاری 10 جشن بزرگ در 10 شهرستان استان، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت استان و برگزاری همایش «گفتمان انقلاب، امنیت پایدار و اقتصاد مقاومتی» را از دیگر برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر در استان کردستان برشمرد.

سیاوشی گفت: خواندن سرود انقلاب اسلامی با حضور 1357 نفر از دانش‌آموزان و برپایی راهپیمایی 22 بهمن در 90 نقطه استان هم جزو برنامه‌های شاخص کردستان در دهه فجر امسال است.

گفتنی است رئیس بنیاد شهید سخنران اصلی راهپیمایی 22 بهمن سنندج خواهد بود.