جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

رویدادهای ورزشی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

رویدادهای ورزشی

رویدادهای ورزشی


 

توسعهٔ ورزش‌ها با توجه به گذشتهٔ کامل آن‌ها، مطالب مهمی را دربارهٔ دگرگونی‌های اجتماعی و دگرگونی‌های خود ورزش‌ها آشکار می نمایند.

به طور کلی می‌توان گفت ورزش در کلیهٔ اجزای جسم و ذهن بدن و در کلیهٔ مراحل زندگی انسان تأثیر غیرقابل انکار و به سزایی دارد.

تعریف ورزش تنها در افزایش فعالیت جسمانی خلاصه نمی‌شود. بسیاری از ورزش‌های امروزی نظیر پینگ پنگ، اسکیت، اسکی، بسکتبال، شنا و... حرفه‌ای هستند و نیاز به یادگیری و حتی مربی مجرب دارند و کار فکری زیادی را نیز می‌طلبند. بنابراین ورزش‌های امروزی تنها یک فعالیت جسمی ساده نیستند، بلکه توانایی‌های پیچیدهٔ مغز را در کارهای گوناگون از جمله هماهنگی، چالاکی، درست عمل کردن و درست تصمیم گرفتن بهبود می‌بخشد. به گونه‌ای که در یک شخص غیر ورزشکار این توانایی‌های مغز، خاموش می‌ماند و کم کم ذهن تنبل و سست می‌شود در نتیجه این گونه افراد، بیشتر ترجیح می‌دهند در گوشه‌ای بنشینند و در فکر فرو روند!

در ورزش‌هایی که انرژی زیادی در مدت کوتاه نیاز دارند مثل کشتی و شنای ۵۰ متر، میزان نیاز انرژی بین ۵۰۰-۳۰۰۰ کیلو کالری است. کمترین میزان نیاز به انرژی مربوط به فعالیت‌های ورزشی با شدت کم و مدت طولانی و یا ورزش‌هایی که با شدت زیاد و مدت کم انجام می‌شود است. ورزش‌هایی مثل پرش طول، پرش ارتفاع، پرتاب دیسک، پرش با نیزه و غیره.... به طور کلی میزان نیاز انرژی برای زنان ورزشکار ۱۰ درصد کمتر از مردان ورزشکارمی‌باشد.

برنامه رویدادهای ورزشی سعی دارد تا با شناسایی عواملی که در رشد و سازندگی و سلامت بدن انسان دخیل هستند توضیحاتی را هر چند مختصر به مخاطبان خود ارائه دهد.

 

آیتم های این برنامه:

آرم گرافيكي - پوشش و گزاش كامل از مسابقات و رويداهاي مختلف ورزشي در سطح استان - وله گرافيكي - اعلام آمار و اطلاعات رقابت - مصاحبه با مربيان و ورزشكاران - آرم پاياني

 

محورهای چهارگانه:

دین: حضور خدا در همه عرصه های زندگی

اخلاق: ادب کلامی و رفتاری

امید: انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی - خودباوری فردی و اجتماعی

آگاهی: موقعیت استراتژیک ایران

هدف گذاری و مدیریت پیام :

تشويق مردم به ورزش و حفظ شادابي و سلامت جسماني

افزايش انگيزه براي ورزش

ترويج روحيه تعاون در ورزش

تقويت خودباوري و عزت نفس و مقابله با روحيه بي تفاوتي

ترويج نشاط و اميد آفريني

الگوسازي با جوانان موفق جامعه