جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

رونمایی ازترجمه کردی کتاب روزشمار بمبارانهای شیمیایی دنیا درسنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رونمایی ازترجمه کردی کتاب روزشمار بمبارانهای شیمیایی دنیا درسنندج

رونمایی ازترجمه کردی کتاب روزشمار بمبارانهای شیمیایی دنیا درسنندج


در هفته هنر انقلاب اسلامی انجام شد؛

در حاشیه برگزاری مجمع عمومی فوق العاده شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزارشد، توسط معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان و رییس حوزه هنری استان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی از کتاب روز شمار بمباران های شیمایی دنیا با عنوان «ژه‌هر باران» رونمایی شد.

این  کتاب به همت حوزه هنری کردستان  در ۲۲۰ صفحه و در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و باقیمت ۱۵ هزار تومان چاپ و در اختیارعلاقه مندان قرار گرفته است .

در این کتاب که دارای هفت فصل شامل آشنایی با انواع مواد و تسلیحات  شیمیایی است  به بررسی ۱۰ نوع ماده مخرب شیمیایی که بیشترین استفاده را در جنگ ها داشته اند پرداخته شده است . 

 کتاب روزشمار بمباران های شیمایی دنیا نوشته محمدباقر نیکخواه بهرامی است که توسط عماد کریمیان به کُردی ترجمه شده است.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان بعد از رونمایی از این کتاب در جمع مسئولان روابط عمومی های دستگاه های اجرایی سطح استان گفت: به پیشنهاد حوزه هنری و با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور سالروز شهادت این شهید مرتضی آوینی به عنوان روز هنر انقلاب نامگذاری شده وبرای گرامیداشت یاد این شهید گرانقدر هرسال برنامه های متعددی در سطح کشور و به تبع کردستان اجرا می شود.

امین مرادی عنوان کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسبی برای بازخوانی فرهنگ هنر انقلاب اسلامی و گسترش آموزه ها و آرمان های امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری است.

وی اظهارداشت: رهبر انقلاب به زیباترین شیوه ممکن نقشه راه هنر انقلاب و خط تمایز بین هنر متعهد و غیرمتعهد را مشخص کردند.

وی بیان کرد: هنر انقلاب مولود انقلاب اسلامی است و در مقابل تفکری قرار گرفته که رها و بدون قید و شرط و مسئولیت و توجه به ارزش ها و ضد ارزش ها عمل می کند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان ادامه داد: بنابر فرموده مقام معظم رهبری ما باید به دنبال هنری باشیم که به ارزش ها و سنت های جامعه متعهد باشد و برای بنیان خانواده ارزش و اهمیت قائل شود.

مرادی عنوان کرد: حوزه هنری استان به عنوان پایگاه انقلابی و فارغ از سیاسی کاری با تکیه بر توانمندی های بومی در مسیر توجه به آرمان های امام و رهبری و ظرفیت های فرهنگی وهنری حرکت کرده و می کند.

 

آدرس کوتاه :