رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

روز دوازدهم فروردين، روز تثبيت انقلاب اسلامي - نمایش محتوای خبر

 

 

روز دوازدهم فروردين، روز تثبيت انقلاب اسلامي

روز دوازدهم فروردين، روز تثبيت انقلاب اسلامي

روز دوازدهم فروردين، روز تثبيت انقلاب اسلامي

تشکیل حکومت و نظام سیاسی از مهم ترین اقدامات یک کشور پس از انقلاب سیاسی است. عموما انقلاب ساختارهای قبلی را فرو می ریزد و به دنبال بنیان نهادن یک ساختار جدید است. نهال انقلاب اسلامی كه با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد كرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357 به بار نشست، و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل دولت موقت از سوی امام خمینی« قدس سره» زمینه ی مهمترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حكومت در ایران فراهم شدانقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 که همراه با رهبری مدبرانه امام (ره) و حضور پرشور مردم در صحنه مبارزه با رژیم ستم شاهی پهلوی بود ، کلیه ساختارهای سیاسی طاغوتی را بر هم ریخت و دولت 37 روزه بختیار را که به دنبال حفظ ساختارهای سیاسی غربی بود ساقط کرد.پس از آنکه قرنها تئوری جدایی دین از سیاست و نظامهای حکومتی لائیک بردنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد، در 12فرودین سال 58 نظامی متولد شد که این نظریه‌ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه‌های دینی به منصه ظهور و عمل رساند.

صبحگاه 12 فروردین که روز نخستین حکومت ا... است از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی ماست و ملت ما باید این روز بزرگ را عید بگیرند و زنده نگه دارند.روزی که کنگره های قصر 2500 ساله حکومت طاغوتی فرود ریخت و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین جانشین آن گردید . مردم ایران اسلامی اگرچه در طول مبارزات انقلابی خود شعار استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی را در سرلوحه شعارهای خود قرار داده بودند و به این ترتیب با فریادهای خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهوری اسلامی اعلام کرده بودند اما جهت تثبیت ثمره مبارزات اسلامی خود در روزهای دهم و یازدهم فروردین 58 با حضور در پای صندوقهای رای به حکومت " جمهوری اسلامی " رای قاطعی دادند.

12 فروردین روزی بود که معمار کبیر انقلاب اسلامی در آن روز ندای نوید گسستن زنجیرهای وابستگی به غرب و شرق استعماری را به گوش جهانیان رسانید.یوم الله دوازدهم فروردین روز پاسداشت مردم غیوری است که وحدت ملی خویش را در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان داد  در ادبیات امام راحل و مقام معظم رهبری روز 12 فروردین در حکم عید باشکوهی معرفی شد که توانست اسناد، استقلال، عزت و سرفرازی ملت ایران را فراهم کند. ایران اسلامی توانست با هوشمندی ملت به یک گزینش احسن برسد و با گفتن «نه» به شرق و غرب استعماری، به خواسته های خود جامه عمل بپوشاند و با شور و شوق از دستاوردهای نظام حمایت کند.  اگر در 22 بهمن، نظام ستم شاهی پهلوی سقوط کرد، در 12 فروردین 1358، نظام جدید پا به عرصه ظهور گذاشت که بر اساس آموزه های انقلاب اسلامی و تاکید بر فرهنگ اسلامی مردم شکل گرفت و مردم نیز با حضور پای صندوق های رای، پاسخ محکم آری به نظام جمهوری اسلامی دادند و بر اسلامی بودن آن تاکید کردند، بنابراین 22 بهمن 1357 و 12 فروردین 1358 را دو بال و بازوی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران به شمار آورد.

حماسه 12 فروردین 1358، که اولین انتخابات در کشور تلقی می شد تاکید صریح و قاطعی بر اسلامی بودن نظام سیاسی کشور بود. از همان ابتدای پیروزی انقلاب، برخی از لیبرال ها وابسته به غرب که خود را به بدنه انقلاب نزدیک کرده بودند، به دنبال حذف اسلامی بودن جمهوری و حاشیه راندن اسلام از صحنه سیاست بودند و این پایان راه آنان بود.به پایان یک راه در علوم سیاسی «انسداد» می گویند. انسداد یعنی توسل به زور و خشونت. اگر به تاریخ انقلاب در ابتدای آن نگاهی انداخته شود، پس از 12 فروردین 1358 بود که گروههای مخالف جمهوری اسلامی به راههای خشونت و زور متوسل شدند و سناریوهای کودتا، براندازی و در آخر جنگ تحمیلی را رقم زدند تا قطار انقلاب در جمهوری اسلامی متوقف گردد.  حضور پرشور مردم در صحنه انقلاب و نظام و همدلی آنان با معمار کبیر انقلاب، این نظام را از هم نگسست و برعکس آن را تقویت کرد و اکنون پس از سپری شدن سه دهه از تاریخ انقلاب و 12 فروردین 1358 این نظام با حضور مردم در کنار ولایت و رهبری بیش از پیش تقویت شده و حتی الگویی برای دیگر ملت های مسلمان منطقه قرار گرفته است.دوازدهم فروردین ، روز تحکیم پایه های یک نظام الهی و قرآنی در ایران اسلامی است، مردم مومن و انقلابی ایران در این روز تاریخی، به جمهوریت و اسلامیت نظام رای دادند و حاکمیت ولایت فقیه را جایگزین حکومت طاغوت و طاغوتیان کردند. مردم در 12 فروردین 58 به اسلام و آموزه های اسلامی رای دادند و امروز هم واضح ترین حقیقت در ایران این است که توده مردم نظام جمهوری اسلامی را  می خواهند و در واقع خواستار تحقق اسلام در جامعه هستند.بدون شک باید گفت این روز بهار در بهار است زیرا فصل بهار و طبیعت یادآور نو شدن و طراوات و امری الهی است و روز 12 فروردین نیز روز جوانه زدن حکومت خداوند بر روی بشر می باشد که در یک کلام به قول ان پیر سفرکرده یوم الله است  12 فروردین محصول تلاش های تمام خوبان و عدالت خواهان تاریخ است ؛ کسانی که با فکر و اندیشه، جان ومال به دنبال احیای عدالت ، بندگی و انسانیت بودند و در این مسیر رنج ها و سختی های بسیاری را متحمل شدندکه نزدیکترین دوره تلاش گری متصل به دهه های 40 و50شمسی می رسد.

12 فروردین 1358 آغازی بر پایان نظام های دیکتاتوری وابسته و غربی بود که با گفتمان انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی را برای مردم ایران به ارمغان آورد. ارمغانی که آغازی با یک نظام اسلامی، با آموزه های جمهوری بود و توانست یک الگوی جدیدی در منطقه باشد؛ الگویی که برای ملت های مسلمان منطقه و جنبش های رهایی بخش جذاب و مقبول افتاد و انتفاضه، حماس و حزب الله و اخوان المسلمین مصر را فعال نمود و به دنبال آن جنبش های اسلامی در خاورمیانه رقم خورد.

یوم‌الله دوازدهم فروردین، به عنوان روز تحقق شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» ملت قهرمان و شجاع ایران اسلامی و تجلی اراده ملی و خواست ملت ایران در تعیین سرنوشت کشور خود و کوتاه کردن دست اجانب داخلی و خارجی نظام سلطه و طاغوت در تاریخ کهن ایران زمین به تلألو ایستاده است.یوم‌الله دوازدهم فروردین؛ طلوع فجر برپایی حکومت اسلامی با رویکرد مردم‌سالاری دینی است؛ پدیده‌ای نوظهور در عرصه اداره و مدیریت جوامع بشری که با درنوردیدن تمامی مرزهای جغرافیایی، سیاسی و دیپلماتیک مورد اقبال عمومی جوامع و کشورها به ویژه کشورهای تحت ظلم و ستم نظام سلطه قرار گرفته و امروزه به وضوح آثار و برکات آن قابل احصاء و مشاهده برای دوست و دشمن است.

12فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت در 12فروردین 1358 ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.انقلاب اسلامی ایران از درون مردم و به رهبری مرجعیت دینی شکل گرفت و امروز در مقابل توطئه گری ها و نقشه های شوم دشمنان، استوار مانده است.

2 فروردین روز ساختار مند کردن ایده های عدالت خواهان مسلمان دوره معاصر است ؛ روزی که زمینه ساز نوشتن قانون اساسی بر مبنای اسلام شد ، اگر امروز در جهان اسلام موج دوباره بیداری به راه افتاده به امید تکیه و کپی برداری از همین قانون اساسی است. این روز نماد روشن شدن و علنی شدن جمهوری اسلامی ایران و نماد اعلام اسلام به عنوان مذهب رسمی کشور ایران بود.  با بررسی نحوه شعارها، پلاکاردها و شیوه راهپیمایی‌هایی که امروز در کشورهای اسلامی علیه حاکمان ظالم و استبدادی شاهدیم این مسئله الگو گرفته از راهپیمایی های مردم ایران در دوران انقلاب است. طنین انداز شدن شعارهای الله اکبر و لا اله الا الله امت اسلامی در کشورهایشان، انسان را به یاد حماسه‌های بزرگ مردم غیور ایران در آغاز انقلاب می‌اندازد و شباهت‌های بسیاری در میان این دو حرکت اسلامی، یعنی انقلاب ایران و انقلاب مردم کشورهای عربی به چشم می‌خورد.

راهپیمایی های امت اسلامی نه الهام گرفته از غرب است و نه به شرق متمایل است، بلکه این جوشش و خروش و اسلام خواهی، تجلی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی است. همه این انقلاب‌ها و حرکت‌ها، حاکی از صدور پیام انقلاب ایران به امت‌های مسلمان دنیا است و درخت تنومند بیداری اسلامی نهالش در 12 فروردین 58 ایران کاشته شد. شعله‌های انقلابی که در سال 57 فروزان شد و حکومت اسلامی در ایران ایجاد و بساط مستکبرین و مستبدین برچیده شد، همان شعله‌ها، امروز گریبان گیر حکومت‌های ظالم عربی شده و به خواست خدا بساط حکومت فاسد آن‌ها را نیز نابود می‌کند.هر ملتی که وحدت داشته باشد و خدایی بودن مسیر و حرکت خود را حفظ کند و قیامشان برای خدا باشد و دچار تفرقه نشوند، پیروز میدان خواهند بود. شعله‌های انقلاب امت مسلمانی که امروز بیدار شعله‌ور است به این راحتی خاموش نمی‌شود و همانطور که هیچ قدرتی نتوانست جلوی انقلاب ایران را بگیرد، هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند حرکت پر جوش و خروش امت اسلامی را متوقف کند.

روز دوازده فروردین، روز ظهور شخصیت واقعی مردم ایران، روز پیروزی مستضعفین بر مستكبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است كه بی هیچ ریب و شكی زمینه ساز حكومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بوداین روز مقدس، این یوم الله پر بركت سرآغاز حیات واقعی اسلام در عصر دنیامداران و دنیا پرستان است كه از معنویت و روحانیت گسسته و سعادت خود را در پیروی از امیال و آرزوهای حیوانی خود می دانند.در این روز عزیز ساختار جدید سیاسی اجتماعی ایران بر مبنای آرای اكثریت قریب به اتفاق مردم مسلمان ایران تثبیت شدملت بزرگ ایران در روز 12 فروردین سال 1358 به طور رسمی به نظام شاهنشاهی رای منفی دادند و نظام جمهوری اسلامی را با رای بیش از 98 درصدی برگزیدند.

در این روز پر بركت نظامی متولد شد كه نور اسلام عزیز را پس از گذشت قرن های زیاد دیگرباره نه تنها در ایران اسلامی بلكه در سراسر جهان متجلی ساخت. در این روز مقدس حكومتی شكل گرفت كه شعار اصلی آن استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بودتشكیل جمهوری اسلامی نه تنها اراده ی ملی ایرانیان را بر سرنوشت خود تثبیت كرد و برای آنان استقلال و آزادی را به ارمغان آورد، بلكه این بارقه ی امید در دل محرومان و مستضعفان جهان درخشید كه بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه ای از وعده ی خداوند تبارك وتعالی را شاهد باشند.

یوم الله 12 فروردین ماه، روز عزت و شوکت نظام اسلامی است، روزی که ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی با حضورگسترده و بی نظیر خود در رفراندوم بی نظیر و به یاد ماندنی دوازدهم فروردین ماه سال 58 ، نظامی مبتنی بر تعالیم و مبانی ارزشمند و ناباسلامی را تثبیت نمودند.بی‌شک اراده مردم در انتخاب نظام جمهوری اسلامی به عنوان الگوی حکومتی و نظام سیاسی کشور که بر اصول، مبانی و تعالیم مکتب اسلام ناب محمدی (ص) شکل گرفت؛ الگویی جامع و کارآمد از نظام مردم‌سالاری دینی را برای اداره جوامع بشری به جهانیان عرضه کرد و امروز با بیداری شکل گرفته در منطقه این سربلندی و سرافرازی از آن ملت ایران است که برای نخستین بار در تاریخ معاصر با نشان دادن اینکه اسلام عزیز صراط مستقیم برای غلبه بر مستکبران و استعمارگران است زمینه‌ساز حکومت عدل الهی در سراسر جهان شده است.

"یوم ‌الله12 فروردین"؛ سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روز تجلی مشارکت و همدلی واقعی مردم در تعیین سرنوشت خود است. این روز که به فرموده امام راحل عظیم الشأن یوم الله است از رخدادهای عظیم و استثنایی تاریخ معاصر در همه‌پرسی مردمی و تعیین نوع و شکل حکومت خود در جهان است.اکنون ملت سرافراز ایران در دهه چهارم از حیات طیبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با عبوری موفقیت آمیز از سه دهه‌ گذشته، دوازدهم فروردین امسال را در شرایطی پیش رو دارد که ملت ایران اعم از جوانان خلاق و پرانرژی نسل های دوم و سوم انقلاب اسلامی همراه با فرزنگان باتجربه و اندیشمند نسل اولی ‌در پیشرفت و رشد و تعالی همه جانبه، متوازن و مستمر کشور در حرکتی رو به جلو بوده و تا رساندن این حکومت به دست صاحب‌الامر ادامه داده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزند.

یوم‌الله دوازدهم فروردین؛ مهر تأیید مردم مؤمن و انقلابی ایران به انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران و مکتب سراسر نورانی خمینی بت‌شکن است. اینک پس از عبور از گردنه‌های سخت تاریخی، به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)؛ بشریت در پیچ بزرگ تاریخی و بسیار مهمی قرار گرفته که ملت‌های مسلمان به ویژه ملت بزرگ ایران اسلامی بایستی با هوشمندی و بصیرت هرچه تمام‌تر از موانع و این پیچ بزرگ تاریخی با موفقیت عبور کرده و با وحدت و همدلی بین ملت‌ها و دولت‌های اسلامی در برابر هجمه‌های وحشیانه زورگویان و ابرقدرتان ایستادگی کرده و از صراط مستقیم انقلاب و اسلام خارج نشوند.  در همین شرایط وضعیت ایران اسلامی و وظیفه مردم آگاه و بصیر ایران به عنوان ام‌القرای اسلام و تنها نمونه و الگوی برپایی حکومت اسلامی در جهان از همه حساس‌تر است که بایستی با دوری از اختلاف و تفرقه اختلاف‌افکنان و معاندان و منافقان(همان گرگ های در لباس میش) و وحدت حول محور ولایت فقیه  بار دیگر به نظام مقدس اسلامی و متن مردم رأی آری داده و افتخاری دوباره در دفتر خاطرات ایران اسلامی ثبت و ضبط نماید.

امروز دشمنان نیز بیش از هر زمان دیگر به نقش آفرینی و تاثیرگذاری نظام جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا معترف هستند و این مسئله نشان از موفقیت نظام دارد. استکبار جهانی تمام تلاش خود را در راستای عدم شکل گیری و تداوم حکومتی نظیر جمهوری اسلامی به کارگرفت اما اهداف و اقدامات آن ها تاکنون در این زمینه با شکست مواجه شده اند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس