رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

روزنه ای به اوج (زندگینامه شهید ورمقانی) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

روزنه ای به اوج (زندگینامه شهید ورمقانی)

روزنه ای به اوج (زندگینامه شهید ورمقانی)


 

این عبارات بخشی از 
گفته های رهبر فرزانه انقلاب در دیدار پرشور خانواده‌های صبور و سرافراز شهیدان و جانبازان استان کردستان است.

به راستی عطر شهادت، شمیم بهشتی جاری در سراسرسرزمین کردستان وغرب کشوراست و رشادت و حماسه های شهیدان کاوه ،قمی، بروجردی، ظریف، کاظمی، گنجی زاده، محراب، آبشناسان، صیاد شیرازی و دلاور مردان شهید و جانباز یگانهای مستقر در این مناطق هرگز از یادها و خاطره های رزمندگان و مردم وفادار فراموش نمی شود.
مگر میتوان اتاق ساده و پر از معنویت و همدلی شهید کاوه، ژنرال 22 ساله سپاه پاسداران و معراج حماسه های شهیدان کردستان و غرب ایران در پادگان شهید بروجردی مهاباد و دیگر مناطق محروم این نقاط پر ارزش ایران اسلامی را فراموش کرد؟

این بار امارزمندگان سالهای دفاع مقدس مناطق غرب آمده بودند تا تجدید خاطره کنند با روزهای حماسه و خون، و در ارتفاعات سر به فلک کشیده کردستان و آذربایجان غربی، و با دیدار دوباره با روستاهای محروم این قطعه از ایران اسلامی واژه عشق و ایثارگری را زمزمه کنند آنها چیزی در منطقه جا گذاشته بودند و به هر نقطه سر می زدند اما کمتر می یافتند.

هنوز هم ارتفاعات سرد و یخ زده و محورهای بوالفتح، دوپازار، کلاشین، چاکو، کچل آباد، جلدیان، دارساوین، ربط، بسطام، بوالحسن، آر بابا، قارنا، نقده، پیرانشهر و نقطه های مرزی، گلازر، کفارستان، جاسوسان، تمرچین، حاج عمران و جنگلهای آلواتان صدای نفسهای آنها را خوب می شناختند.

رزمندگان 8 سال دفاع مقدس غرب کشور در این تجدید دیدار باز هوای جبهه ها و سنگرهای پر از راز و نیاز را کرده بودند ودر یک عملیات رازآلود و پر از معنویت از سوی شهدا کمین خورده بودند و دعوت شده بودند تا تکه های جدا شده از دلهایشان را باز یابند و برای نسلی که از جنگ چیزی نمی دانست روایتگر حماسه و مقاومت باشند. کاروانی از جنس روایت وحدیث ایثارگری به همراه فرمانده اطلاعات عملیات، (لشکر ویژه شهدا) سردار سید مجید ایافت - جانشین قرارگاه ثامن الائمه خراسان - به دعوت فرهنگسرای پایداری مشهد مقدس در این سفر معنوی عشق و ایثار را روایت کردند و برای ادامه راه شهدا میثاق خون بستند.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و کارگردان هنری: صمد وطن خواه

دستیار تلویزیونی: فرید آریانژاد

دستیار تهیه: کریم قوامی – خاطره میرزایی

منشی صحنه: بهاره حیات

مجری: مازیار قبادی – ادریس الماسی – لادن کلوندی

ساخت آرم: مجید رئوفیان

وله و گرافیک: وریا خلیلی، وحید زارعی

تدوین غیرخطی: وریا خلیلی

گزارشگران: مهرداد یوسفی، کامرانی، کیوان نجفی

صدابردار: فرید صداقت

تصویربردار: فیروزی، نجفی، زارعی