رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

روزنه ای به اوج (زندگینامه شهید ورمقانی) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

روزنه ای به اوج (زندگینامه شهید ورمقانی)

 

این عبارات بخشی از 
گفته های رهبر فرزانه انقلاب در دیدار پرشور خانواده‌های صبور و سرافراز شهیدان و جانبازان استان کردستان است.

به راستی عطر شهادت، شمیم بهشتی جاری در سراسرسرزمین کردستان وغرب کشوراست و رشادت و حماسه های شهیدان کاوه ،قمی، بروجردی، ظریف، کاظمی، گنجی زاده، محراب، آبشناسان، صیاد شیرازی و دلاور مردان شهید و جانباز یگانهای مستقر در این مناطق هرگز از یادها و خاطره های رزمندگان و مردم وفادار فراموش نمی شود.
مگر میتوان اتاق ساده و پر از معنویت و همدلی شهید کاوه، ژنرال 22 ساله سپاه پاسداران و معراج حماسه های شهیدان کردستان و غرب ایران در پادگان شهید بروجردی مهاباد و دیگر مناطق محروم این نقاط پر ارزش ایران اسلامی را فراموش کرد؟

این بار امارزمندگان سالهای دفاع مقدس مناطق غرب آمده بودند تا تجدید خاطره کنند با روزهای حماسه و خون، و در ارتفاعات سر به فلک کشیده کردستان و آذربایجان غربی، و با دیدار دوباره با روستاهای محروم این قطعه از ایران اسلامی واژه عشق و ایثارگری را زمزمه کنند آنها چیزی در منطقه جا گذاشته بودند و به هر نقطه سر می زدند اما کمتر می یافتند.

هنوز هم ارتفاعات سرد و یخ زده و محورهای بوالفتح، دوپازار، کلاشین، چاکو، کچل آباد، جلدیان، دارساوین، ربط، بسطام، بوالحسن، آر بابا، قارنا، نقده، پیرانشهر و نقطه های مرزی، گلازر، کفارستان، جاسوسان، تمرچین، حاج عمران و جنگلهای آلواتان صدای نفسهای آنها را خوب می شناختند.

رزمندگان 8 سال دفاع مقدس غرب کشور در این تجدید دیدار باز هوای جبهه ها و سنگرهای پر از راز و نیاز را کرده بودند ودر یک عملیات رازآلود و پر از معنویت از سوی شهدا کمین خورده بودند و دعوت شده بودند تا تکه های جدا شده از دلهایشان را باز یابند و برای نسلی که از جنگ چیزی نمی دانست روایتگر حماسه و مقاومت باشند. کاروانی از جنس روایت وحدیث ایثارگری به همراه فرمانده اطلاعات عملیات، (لشکر ویژه شهدا) سردار سید مجید ایافت - جانشین قرارگاه ثامن الائمه خراسان - به دعوت فرهنگسرای پایداری مشهد مقدس در این سفر معنوی عشق و ایثار را روایت کردند و برای ادامه راه شهدا میثاق خون بستند.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و کارگردان هنری: صمد وطن خواه

دستیار تلویزیونی: فرید آریانژاد

دستیار تهیه: کریم قوامی – خاطره میرزایی

منشی صحنه: بهاره حیات

مجری: مازیار قبادی – ادریس الماسی – لادن کلوندی

ساخت آرم: مجید رئوفیان

وله و گرافیک: وریا خلیلی، وحید زارعی

تدوین غیرخطی: وریا خلیلی

گزارشگران: مهرداد یوسفی، کامرانی، کیوان نجفی

صدابردار: فرید صداقت

تصویربردار: فیروزی، نجفی، زارعی