جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

رقابت ۷۲ کاندیدای شورای شهربیجار/ کمتراز ۱۰درصدنامزدهاتایید نشدند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رقابت ۷۲ کاندیدای شورای شهربیجار/ کمتراز ۱۰درصدنامزدهاتایید نشدند

رقابت ۷۲ کاندیدای شورای شهربیجار/ کمتراز ۱۰درصدنامزدهاتایید نشدند


فرماندار بیجار:

بیژن زندیه شامگاه سه شنبه شب در جلسه توجیهی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بیجار که در سالن اجتماعات مجتمع نور اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد، انتخابات را نمود بارز نظام مردم سالاری در جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: انتخابات نمود بارز نظام مردم سالاری در جمهوری اسلامی ایران است که تمامی ارکان حکومت آن در میدانی به نام انتخابات توسط خودم مردم انتخاب می شوند.

وی با بیان اینکه آمریکا خود را سردمدار تمام جهان می داند، افزود: با توجه به داشتن ادعای دموکراسی بغیر از دو تفکر دمکرات و جمهوری خواه هیچ حزب و تفکر دیگر اجازه فعالیت ندارد.

زندیه به اهمیت حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای اشاره کرد و اظهار داشت: در نظامی که توسط خود مردم اداره می شود حضور پر شور در پای صندوق های رای برای روی کار آمدن افراد شایسته و کارآمد خیلی تاثیر گذار است.

وی اضافه کرد:مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای تجدید پیمان مجدد با آرمان های امام و رهبری است.

قانون خط قرمز هیئت اجرایی و نظارت برای تائید و رد صلاحیت کاندیداها است

فرماندار بیجار ضمن قدردانی از حضور کاندیداهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر که با حضور خودشان موجب داغ شدن تنور انتخابات شده اند، بیان  کرد: قانون خط قرمز هیئت اجرایی و نظارت برای تائید و رد صلاحیت کاندیداها است.

وی ادامه داد: تمامی اقدامات و تحرکات کاندیداها و طرفدارانشان تحت نظر است و قطعا با متخلفین برخورد خواهد شد.

زندیه بر رعایت اخلاق انتخاباتی توسط کاندیداها و هواداران آنها تاکید کرد و اظهارداشت: کاندیداها وعده های تو خالی به مردم ندهند و به وعده های خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه تمامی رد صلاحیت ها بر اساس قانون بوده است، گفت: در این دوره کمترین میزان رد صلاحیت در بین کانیداهای شورای شهر را داشته ایم.

وی گفت: در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی ۱۳۷ نفر کاندیدا شدند که کمتر از ۱۰ درصد این تعداد ردصلاحیت شدند و اکنون با احتساب تعداد انصرافی‌ها، ۷۲ نفر در عرصه انتخابات شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.

 

آدرس کوتاه :