جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

رشد 16 درصدی کشف و دستگیری باندهای کلان قاچاق در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رشد 16 درصدی کشف و دستگیری باندهای کلان قاچاق در کردستان

رشد 16 درصدی کشف و دستگیری باندهای کلان قاچاق در کردستان


جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان عنوان کرد:

رشد 16 درصدی کشف و دستگیری باندهای کلان قاچاق در کردستان

جعفر آژنگ ، در نشست خبری کمیسیون اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، اظهار کرد: اولویت انتظامی مقابله با باندهای کلان و ورود کالاهای قاچاقی سلامت محور است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز روزی نیست که نیروی انتظامی به لحاظ مادی و معنوی آسیب نبینند و از این رو فرهنگ‌ساز در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بیش از پیش می‌بینیم.

آژنگ با بیان اینکه مضرات قاچاق کالا و ارز باید بیش از پیش برای مردم تببین شود، گفت: قاچاق کالا زیان جدی بر تولید و اقتصاد کشور وارد می‌کند و مقابله با این مسئله نیازمند ورود جدی رسانه‌ها و اقشار تاثیر گذار برای فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

وی اظهار کرد: مقابله با قاچاق کالا و ارز نیاز به اراده جمعی است که البته اتحاد بین کارگروه‌ها وجود دارد که باید این اراده جمعی در بخش‌های مختلف وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: انتظامی کاری با خورده پاها ندارد و تسهیل برای کولبران دارند و حافظ و نگهبانان آنها هستیم ولی متاسفانه گاهی از اسامی این عزیزان استفاده می‌کنند و در معابر ممنوعه ورود پیدا می‌کنند که این انتظار را از جامعه رسانه‌ای داریم که در راستای روشنگری در این زمینه گام بردارند.

آژنگ از تشکیل قرارگاهی در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز تشکیل داده‌ایم، گفت: در سه ماهه اول امسال 11 درصد در زمینه کشفیات کالاهای قاچاق سلامت محور در استان رشد داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در سه ماه اول امسال در زمینه کشفیات لوازم آرایشی بهداشتی 16 درصد رشد داشته‌ایم گفت: در زمینه باندهای کلان و قاچاقچیان  پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان 16 درصد افزایش کشفیات داریم.

به گفته وی، انتظامی امروز کمترین برخورد را در زمینه کالاهای همراه با مسافر دارد و برخورد چندانی در این زمینه انجام نمی‌شود.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :