سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

رشته های هنرستانی مرتبط با علوم دریایی در استان کردستان راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رشته های هنرستانی مرتبط با علوم دریایی در استان کردستان راه اندازی می شود

رشته های هنرستانی مرتبط با علوم دریایی در استان کردستان راه اندازی می شود


قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خبرداد:

رشته های هنرستانی مرتبط با علوم دریایی در استان کردستان راه اندازی می شود

نشست هماهنگی بررسی زمینه های مشترک همکاری کارگروه ستاد فرماندهی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و آموزش و پرورش کردستان با حضور معاونت آموزش و تربیت نیروی انسانی نداجا و مدیر کل آموزش وپرورش استان،معاون آموزش متوسطه اداره کل ومدیر ناحیه یک سنندج برگزار شد.

 قربانی مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هدف از برگزاری این نشست را بررسی نحوه همکاری و ایجاد رشته های هنرستانی با همکاری نیروی دریایی عنوان کرد و گفت:باید شناخت دانش آموزان با این رشته افزایش یافته و به اشتغال آنان کمک کند.

 وی اولویت همکاری را راه اندازی رشته هایی دانست که دارای بازار کار بوده و با تاکید بر ضرورت علاقمندی دانش آموزان ، تامین نیروی انسانی،تجهیزات و فضای مناسب را از ضرورت های اولیه راه اندازی رشته های هنرستانی عنوان کرد و گفت: زمینه راه اندازی این رشته ها در سنندج وشهرستان مریوان مهیا می باشد.

 دریا دار دوم ستاد شهرام ایرانی معاون آموزش و تربیت نیروی انسانی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست از انعقاد تفاهم با وزارت آموزش و پرورش و معاونت پژوهشی خبر داد و گفت:در حال حاضر 12 هنرستان دریایی در کشور زیر نظر آموزش های فنی و حرفه ای فعالیت دارند.

 وی از فعالیت 18 دفتر و نمایندگی نیروی دریایی در استان ها خبر داد و با بیان اینکه این دفاتر در حال تکمیل است. جذب نیروی انسانی برای نیروی دریایی را یکی از اهداف عنوان کرد و نیروی دریایی در این راستا با توجه به سنخیت کار با ارگانهای دریایی در ارتباط بوده و آموزش مدیران به عهده ماست.

 وی با بیان اینکه در استان هایی که با دریا مرتبط نیستند کارهای اولیه انجام و رشته های ساحلی تعریف شده است افزود : هر رشته ای که استان مد نظر داشته باشد از آنها حمایت می کنیم.

 دریا دار ایرانی اولین پیشنهاد را راه اندازی رشته آتش نشانی دریایی عنوان کرد وگفت: این معاونت به منظور تامین مربی و ایجاد ظرفیت آمادگی کامل دارد . در پایان این نشست مقرر شد 11 رشته دریایی به استان پیشنهاد و از بین 11 رشته چند رشته برای راه اندازی در استان انتخاب و مقدمات لازم برای ایجاد آنها فراهم شود. 

منبع خبری: روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان

آدرس کوتاه :