رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

رشادت های رزمندگان کردستانی نیروی دریایی بازگو شود - نمایش محتوای خبر

 

 

رشادت های رزمندگان کردستانی نیروی دریایی بازگو شود

مدیر نمایندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان کردستان گفت:

ناخدا همت علی قبادی شامگاه جمعه در دیدار با ناوبان یکم عثمان عثمانی از بازنشستگان بانه ای نیروی دریایی ارتش افزود: رشادت ها و جانفشانی های رزمندگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران باید به نسل های آینده منتقل شود چراکه تجربه بزرگ و الگوی بسیار ارزشمندی برای آیندگان است.
وی خاطر نشان کرد: این رزمندگان بودند که با از خودگذشتگی و جانفشانی، از ایران و نظام جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان محافظت کردند و اجازه ندادند دشمنان حتی یک وجب از خاک کشور را غصب کنند.
مدیر نمایندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کردستان، ناوبان یکم عثمانی را از جمله سربازان بی ادعای حراست از حریم آبی کشور عنوان کرد و افزود: ناوبان یکم عثمانی الگوی علمی و عملی فرهنگ ایثار و شهادت است که بی ادعا در ناوگان دریایی ایران تمام تلاش و تخصص خود را برای حفظ کیان اسلامی به کار گرفت.
ناخدا قبادی پیشرفت های نوین صنعت دریایی را حاصل تلاش کسانی مانند ناوبان یکم عثمانی دانست و تاکید کرد: پیشرفت های به دست آمده حاصل تجربه، تخصص و تلاش این رزمندگان است.
ناوبان یکم عثمان عثمانی در سال 1325 در بانه متولد شده پس از پایان تحصیلات متوسطه در سال 1346 به استخدام نیروی دریایی ارتش درآمد و سالها در شناورهای رزمی کلاس پیکان با افتخار خدمت کرد و در عملیات های خیبر و والفجر هشت پا به پای رزمندگان نیروی دریایی جهموری اسلامی ایران جنگید.
ناوبان یکم عثمانی هم اکنون از بازنشستگان نیروی دریای جمهوری اسلامی ایران است و در زادگاهش بانه زندگی می کند.
شهرستان بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا