رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

رسانه ها و خبرنگاران از دولت حمایت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه ها و خبرنگاران از دولت حمایت کنند

کردستان

حجت الاسلام علی مرادی در نماز جمعه این هفته بیجار افزود: نقش تاثیرگذار رسانه ها و خبرنگاران در تنویر افکار عمومی، شرایطی ایجاد کرده است که رسانه ها و خبرنگاران با استفاده از این امکان و توان از دولت برای پیشبرد اهداف و وظایف خود حمایت کنند.
وی به مناسبت های روز از جمله برپایی نمایشگاه مطبوعات و رسانه ها اشاره کرد و گفت: از نقش سازنده و آگاهی بخش رسانه ها در جهان امروز بعنوان یک اصل اجتناب ناپذیر یاد می شود.
حجت الاسلام مرادی خبرنگاران را به رعایت انصاف و ضرورت آگاهی بخشی جامعه با فعالیت دلسوزانه و صادقانه توصیه کرد و ادامه داد: مدیران و دست اندرکاران از قشر خبرنگار و رسانه های منصف و متنقد سازنده حمایت کنند تا سلامت جامعه حفظ شود.
امام جمعه بیجار با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی باید بعنوان یکی از اقلام مهم سبد فرهنگی خانوار محسوب شود، اظهار کرد: خانواده ها با توجه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برای آشنایی و انس بیشتر فرزندان خویش برای همراهی با کتاب و مراجعه به کتابخانه برنامه ای خاص داشته باشند
وی ضمن دعوت همه به تقوای الهی به وجود حریم های الهی در جامعه اشاره کرد و افزود: پنج حریم مهم نزد خداوند متعال وجود دارد که باید بطور ویژه مورد احترام قرار گیرند.
وی به حرمت خانه کعبه، مقام شامخ حضرت محمد(ص) بعنوان دو حریم مهم اشاره و ادامه داد: اهل البیت(ع) حضرت پیامبر(ص)، قرآن کریم و حفظ کرامت مومن از دیگرحریم های مهم الهی به شمارمی روند
رئیس ستاد شئون اسلامی بیجار در ادامه مردم را به حضور در برنامه های عزاداری دهه آخر ماه صفر سفارش و به کسب معنویت و تقویت بنیان های دینی و اعتقادی در این مدت تاکید کرد.
در شهر بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است، دو نماز جمعه برادران اهل تشیع و اهل سنت، همزمان در حسینیه شهر و مسجد حضرت محمد(ص) برگزار می شود.