جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

رسانه‌ها اصل امانتداری وصداقت را در کارشان رعایت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رسانه‌ها اصل امانتداری وصداقت را در کارشان رعایت کنند

رسانه‌ها اصل امانتداری وصداقت را در کارشان رعایت کنند


کردستان

رسانه‌ها اصل امانتداری وصداقت را در کارشان رعایت کنند

ماموستا سیدمحمد حسینی، امام جمعه موقت سنندج ،امروز (9تیر) در خطبه‌های نماز جمعه که با حضور نماز گزاران در مسجد جامع سنندج برگزار شد، گفت: رسانه‌ها اصل امانتداری و صداقت را در کارشان رعایت کنند، زیرا شما عزیزان پل ارتباطی مردم و مسئولین در جامعه هستید. 

وی افزود:با توجه با اینکه اطلاع‌رسانی به موقع و در زمان خود توسط رسانه ها نقش مهمی در افزایش اعتماد اقشار مختلف جامعه دارد، بنابراین رسانه ها در کارشان باید به صداقت و امانت‌داری توجه ویژه ای کنند.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: ما ازشما رسانه‌ها می‌خواهیم که امانت‌دار باشید و آنچه که گفته می‌شود شفاف  به مردم جامعه اطلاع رسانی کنید.

 

وی در ادامه، افزود: همه ادیان مقدس الهی، خصوصا دین اسلام در تقویت این صفت نیک امانتداری توصیه های زیادی کرده است.

 

ماموستا حسینی اذعان کرد: حضرت علی (علیه السلام)در مورد امانتداری در حدیثی فرموده است ،برترين درجات ايمان يک انسان، امانت‌داری و امين بودن او است.

وی در ادامه با اشاره به انسانهای با ایمان افزود: خداوند در قرآن در مورد انسانهای باایمان می فرماید ،کسی که نماز را برپا و در پرداخت زکات پیشرو و اهل خضوع و خشوع باشد جز انسانهای با ایمان هستند.

 

امام جمعه موقت سنندج، تصریح کرد: تجاوز نکردن به ناموس دیگران ،امانت‌دار بودن ،صداقت و راستگویی را می توان از ویژگی‌های بارز انسانهای  اهل ایمان ذکر کرد.

وی در پایان با بیان اینکه وظیفه حکومت است که حافظ امنیت مملکت باشد، خاطرنشان کرد: اما  دولت نمی‌تواند برای هر خانه نیز یک مراقب و مامور بگذاردبنابراین مردم باید هر کدام خود حافظ مال، امنیت و شرف خود باشند و از این امنیت و آرامش نهایت حفاظت را کنند.

 

آدرس کوتاه :