جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

رسانه، فرصتی برای معرفی بهتر اقوام - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رسانه، فرصتی برای معرفی بهتر اقوام

رسانه، فرصتی برای معرفی بهتر اقوام


مدیر کل صدا وسیمای مرکز کردستان:

رسانه، فرصتی برای معرفی بهتر اقوام

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، جمعی از ، هنرمندان ، فیلم سازان و عوامل برگزاری هفته فیلم کردی سنه دژ که از اقلیم کردستان عراق بودند امروز با مدیر کل  صدا وسیمای مرکز کردستان دیدار کردند.

امان اللهی در این دیدار با اشاره به اینکه کردها همواره در زمینه های فرهنگی و هنری از پیشنیه تاریخی برخوردارند گفت: این قدمت میتواند یاریگر هنرمندان درخلق آثار هنری باشد.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنانی با اشاره به اینکه کرد سرمایه ملی است فرمودند هر جا کردها هستند امنیت نیز هست.

مدیر کل صدا وسیمای مرکز کردستان با اشاره به وجود نیروهای کارآمد و سوژه های مناسب اظهار امیدواری کرد: هنرمندان کرد بتوانند با فعالیتهای بیشتر، خود را بهتربه دنیا معرفی کنند تا از هجمه کشورهای سلطه با بهره گیری از تکنولوژی نوین و دنیای مجازی مصون باشند.

امان اللهی افزود: اکنون بیشتر برنامه های صدا وسیمای مرکز کردستان به زبان کردی است و این میتواند فرصتی برای پیام رسانی بهتر به مخاطبین کرد زبان در عصر رقابت رسانه ای باشد.

وی گفت: ماموریت ما در رسانه این است که فرهنگ پسندیده و متعالی کرد را به بهترین شکل حراست و احیاء کنیم و این نشستها میتواند گامی درراستای تعامل فرهنگی اقوام با یکدیگر باشد.

معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان عراق هم در این دیدار با اشاره به اینکه فرهنگ و تاریخ اقلیم عراق با ایرانیان دارای اشتراکات زیادی است گفت: با توجه به افزایش تعامل میان دو کشور میتوان به افزایش مراودات فرهنگی و هنری نیز امیدوار بود.

خلیل عبدالله با اشاره به اینکه در هفته فیلم کردی سنه دژ  14 فیلم از کردستان عراق حضور دارد اظهار امیدواری با این تعامل خدمات بیشتری به سینما و فیلم کردی دو کشور ارائه شود.

در این نشست  فیلم سازانی که از اقلیم کردستان عراق حضور داشتند بر همکاری بیشتر هنرمندان دو کشور ایران و عراق تاکید کرند.

آدرس کوتاه :