رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برجسته کردن جایگاه زنان برای سالم‌سازی جامعه است. - نمایش محتوای خبر

 

 

رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برجسته کردن جایگاه زنان برای سالم‌سازی جامعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت:

رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برجسته کردن جایگاه زنان برای سالم‌سازی جامعه است.

حجت‌الاسلام مختار کرمی با اشاره به اینکه زنان در طول تاریخ نقش سازندگی داشتند، افزود: از ارکان اساسی در جوامع بشری نقش سازنده زنان است چرا که زنان ما تربیت انسان‌ها را برعهده دارند و اگر جامعه به سمت آسیب‌های اجتماعی پیش برود به ‌دلیل کمرنگ شدن نقش زنان است.

کرمی خاطر نشان کرد: باید سعی شود فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در جامعه ترویج یابد تا گسترش این فرهنگ اتفاق بیفتد.

فاطمه سهرابی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان با تبریک هفته زن و ولادت حضرت فاطمه(س) گفت: اردیبهشت ماه 96 نشست منطقه‌ای هیأت رئیسه جمعیت بانوان‌ فرهیخته در این استان برگزار می‌شود.

سهرابی گفت: این نشست منطقه‌ای با حضور بانوان منطقه غرب کشور از جمله استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان ولرستان در این استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بانوان فرهیخته اطلاع‌رسانی می‌شود، خاطرنشان کرد: جمعیت بانوان فرهیخته  شش استان کشور دارای سایت است که قرار است از سال 96 بخشی از سایت سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان جمعیت بانوان فرهیخته طراحی و تدوین و اخبار این جمعیت در این بخش از سایت سازمان درج شود.

سعیده لشکری مسئوول امور بانوان اداره‌ کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این جلسه ضمن تبریک روز مادر گفت: سعی براین است جلسات بانوان فرهیخته استان در سال جدید را بعد از نیازسنجی و اولویت‌بندی مسائل و آسیب‌های اجتماعی در ادارات مختلف استان برگزار کنیم.

در این جلسه بانوان فرهیخته نیز برنامه‌ها و پیشنهادات خود را برای تدوین برنامه‌های سال 96 اعلام کردند.

همچنین در این جلسه از بانوان فرهیخته استان کردستان در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) تجلیل شد.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان