جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

رزمایش عظیم کمک مومنانه از تاثیرات مثبت شیوع کروناست - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

رزمایش عظیم کمک مومنانه از تاثیرات مثبت شیوع کروناست

رزمایش عظیم کمک مومنانه از تاثیرات مثبت شیوع کروناست


رزمایش عظیم کمک مومنانه از تاثیرات مثبت شیوع کروناست

آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اظهار داشت: کسانی که در قالب طرح کمک مومنانه قدم برداشتند و اموال خود در راه خدا احسان کردند جدای از آثار اخروی از نظر روحی و روانی نیز به آرامش می‌رسند.

وی افزود: براساس آیات قرآن اگر افرادی که توانایی مالی دارند بخشی از مال خود را در راه نیکوکاری و کمک به مردم هزینه کنند افراد تنگدست و نیازمند در جامعه نمی‌ماند.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: احسان این است که هر فردی براساس وظیفه انسانی و دینی خود به نیازمندان کمک کند اما نباید این کمک باعث مغرور شدن فرد شود.

وی گفت: تاکیدهای فراوانی از سوی قرآن و بزرگان دین به انجام احسان و دستگیری از نیازمندان شده که این تاکیدات در ماه مبارک رمصان چندین برابر است.

حسینی‌ شاهرودی تاکید کرد: خداوند متعال عده‌ای را واسطه انجام کار خیر و نیکو می‌کند تا به وسیله آنها دست مستمندی را بگیرد.

وی به لقب کریم اهل بیت بودن امام حسن مجتبی اشاره کرد و گفت: امام حسن مجتبی اهل کرم و بخشندگی بدون هیچ چشم داشتی بود و فقط برای رضای خدا دو بار کل دارایی خود را به فقرا داد.

نماینده ولی فقیه در کردستان یاداور شد: با شیوع ویروس کرونا در کشور عده زیادی از مردم آسیب دیدند اما با تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای طرح کمک مومنانه هر کدام از مجموعه‌ها در حد وسع و توان خود  پای کار آمدند.

وی افزود: مشارکت در طرح کمک مومنانه و احسان به نیازمندان کار ارزشمندی نزد پروردگار است که مطمئنا بی اجر و پاداش نیست.

حسینی شاهرودی ادامه داد: در این شرایط کرونایی بار دیگر ملت ایران به جهان نشان داد که در شرایط سخت و بحرانی اینگونه به کمک هم می‌شتابند و از هم دستگیری می‌کنند.

وی تصریح کرد: ‌ملت ایران با اجرای طرح کمک مومنانه در جهان خوش درخشیدند و نشان دادند اگر در برخی از کشورهای به اصطلاح متمدن اقدام به غارت اقلام مورد نیاز خود می‌کنند اینجا افرادی هستند که برای کمک به هم و دستگیری از نیازمندان از هم پیش می‌گیرند.

وی تاکید کرد: مردم ایران نشان دادند اگر در برخی کشورهای اروپایی صف‌های طولانی گرفتن غذا ایجاد شد در اینجا افرادی گمنامانه غذا به درب منزل نیازمندان می‌برند و این فرهنگ ناب ایرانی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: در استان هم مجموعه‌های مختلف هر کدام به سهم خود،  پای کار آمدند و د حجم وسیعی بسته‌های مختلف غذایی و بهداشتی را در بین نیازمندان توزیع کردند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی عنوان کرد: با حضور تمام مجموعه‌هایی که کاری از دستشان برمی‌آمد یک رزمایش عظیم کمک در کشور اتفاق افتاد که در دنیا بی‌نظیر بود.

وی خاطرنشان کرد: هرچند با شیوع کرونا آسیب‌های فراوانی به کشور وارد شد اما از جهات دیگر تاثیرات مثبت زیادی داشت که یکی از آنها اجرای رزمایش عظیم کمک مومنانه به تاکید مقام معظم رهبری بود.

حسینی شاهرودی یادآور شد: البته شروع ماه پر برکت رمضان افزایش کمک‌های مردم به نیازمندان شد کمک‌هایی با اعتقاد قلبی که باعث آرامش انسان می‌شود.

آدرس کوتاه :