رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

راه اندازی سامانه هوشمند پارکینگ - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی سامانه هوشمند پارکینگ

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان ، مدیر عامل این طرح  با بیان اینکه با راه اندازی کامل این پروژه اشتغالزایی ۳۰۰ نفری در سنندج ایجاد خواهد شد گفت : در حال حاضر برای ۷۰ نفر شغل ایجاد شده و هوشمند سازی پارکینگ‌های شهری در این سطح برای اولین بار در ایران در حال اجرا بوده و امیدورایم در آینده‌ای نه چندان دور به عنوان یکی از محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه صادر شود.
محمدرضا قهرمانی با اشاره به اینکه سامانه ریبین به عنوان یک سامانه شهروندی در قالب طرح ملی توسعه اشتغال پایدار به صورت پایلوت در سنندج در حال پیاده سازی است افزود : برای اجرای این طرح قراردادی مابین تیم سازنده با شهرداری بسته شده است و قرار است تا پایان شهریور ماه معابر سنندج به این سیستم مجهز شوند.
مدیر فنی طرح هم اضافه کرد : سامانه هوشمند ریبین با استفاده از مولفه‌های سنسور‌های هوشمند ، پردازش تصویر و اپلیکیشن تولیدی شرکت ، پارکینگ‌های سطح شهر را هوشمندانه مدیریت می‌کند.
محمد هیوا نظری افزود : در این اپلیکیشن این خود شهروندان هستن که اعلام شروع ، اتمام پارک ، شارژ کیف پول خودرو و پرداخت هزینه‌های آن را انجام داده و پارکیار در صورت نیاز در انجام این کار‌ها و رزرو جای پارک به شهروندان کمک خواهد کرد.
 همچنين این سامانه موجب تسهیل در ارائه خدمات ترافیکی به شهروندان توسط نهاد‌های متولی مدیریت شهری و کاهش ترافیک معابر شهری و به تبع کاهش آلودگی زیست محیطی در شهر‌ها خواهد شد.