سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

راهیان نور - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

راهیان نور

راهیان نور


 

 

همه ساله مردم ایران از گوشه گوشه کشور برای تجدید خاطرات دوران دفاع مقدس و گرامیداشت خاطره رشادتها و جانبازی های رزمندگان و شهدا به سرزمین خوزستان می آیند.

اگر واژه هایی چون عزت و استقلال و سربلندی و آزادگی را در کتابها باید می خواندیم اینک در این سرزمین می توان آنها را به وضوح دید.

به جرأت می توان گفت که بسیاری از واژه ها را که دور از تیررس عقل و خرد آدمی است در این دیار می توان ترجمه کرد. این سرزمین رازهای بزرگی در دل خود جای داده است. آنجا كه مصاف حق با باطل و از جان گذشتن مردان پاك خدا را در خاطرات خود ابدي كرده است.

اين سرزمين براي مردم ايران عزيز است چرا كه عزيزترين بندگان خدا عشق و عبوديت و ايثار و فداكاري را در اين سرزمين به تجربه نشستند و همه نسل هاي ايران زمين را مديون خود ساختند.

اينك خاطره آن همه فداكاري ها را با حضور معني دار خود در سرزمين دلاوریها گرامي مي داريم. سرزميني كه با همت مجاهد مردان ايران زمين سمبل مقاومت مردم ايران لقب گرفت و نخل هاي بلند آن تا هميشه تاريخ اين سرزمين سند پايداري و ايستادگي نام گرفتند.

درود خدا بر همه شهيدان گلگون كفن انقلاب اسلامي كه بر راه استوار حق پايدار ماندند و ايران عزيز را آزاد از چنگ استعمارگران به آيندگان تاريخ به يادگار گذاشتند.

 

 

صدای مرکز کردستان نیز جهت آشنا ساختن مخاطبان بویژه نسل جوان با رشادت های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، آشنایی مخاطبان با تفکر بسیجی و فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهدا ویژه برنامه ای با عنوان راهیان نور در دست تولید و پخش دارد.

در این برنامه برای ایجاد فضایی حسی و جذاب، از ابراز احساسات بازدید کنندگان و توصیفات آنان استفاده خواهد شد.

در ابتدا برنامه گفتاری درباره ارزشهای ایثار و شهادت و فرهنگ و تفکر بسیجی مطرح می شود. سپس گزارشهایی که از مناطق عملیاتی مورد بازدید کاروان های راهیان نور تهیه شده است پخش و به منظور اطلاع رسانی درباره چگونگی خدمات رسانی به کاروان های راهیان نور مصاحبه هایی حسب مورد، با مسئولان و دست اندر کاران امر نیز پخش میشود. همچنین به منظور زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا از قالب روایت و خاطره بهره می گیریم.