جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راهپیمایی روز قدس به شکل ویژه‌تری در سنندج برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

راهپیمایی روز قدس به شکل ویژه‌تری در سنندج برگزار شود

راهپیمایی روز قدس به شکل ویژه‌تری در سنندج برگزار شود


معاون سیاسی امنیتی فرماندار سنندج گفت:

راهپیمایی روز قدس به شکل ویژه‌تری در سنندج برگزار شود

موحد امان‌اللهی در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس که در فرمانداری سنندج برگزار شد، با تسلیت سالروز شهادت حضرت علی(ع) و همچنین شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یارانش در انفجار بمب به دست منافقان در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سال 60 اظهار داشت: روز قدس حسنه جاری است که از امام خمینی(ره) به یادگار مانده و باید قدر نهاده شود.

وی با بیان اینکه روز جهانی قدس هرساله تلنگری است تا ما به اندازه یک بند انگشت از خط امام(ره) فاصله نگیریم، بیان کرد: این مراسم نه تنها در ایران بلکه در جغرافیای اسلامی هرساله باشکوه‌تر از سال‌های گذشته به تأسی از امام(ره) برگزار می‌شود.

امان‌اللهی ابراز داشت: همگان در روز جهانی قدس با شرکت در راهپیمایی، نفرت و انزجار خود را مبنی بر اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی اعلام می‌دارند.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سنندج گفت: سنندج مرکز استان است و چون در معرض دید بسیاری از تحلیل‌گران سیاسی قرار دارد، باید مراسم روز قدس در این شهرستان به صورت شایسته برگزار شود.

وی عنوان کرد: باید شرایط را طوری فراهم کرد تا مردم همیشه در صحنه سنندج بتوانند در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.

امان‌اللهی گفت: مسیر راهپیمایی روز قدس در سنندج همانند سال‌های گذشته از ساعت 10 صبح با تجمع اولیه در میدان آزادی شروع می‌شود و پس از مسیر خیابان فردوسی و میدان انقلاب به سه‌راه حبیبی ختم شده و مراسم سخنرانی در این مکان برگزار می‌شود.

وی گفت: در راهپیمایی‌های گذشته همواره جمعیت کثیری حاضر می‌شدند اما به دلیل بی‌نظمی در چینش جمعیت پوشش خبری لطمه می‌دید که امیدواریم این نقصان در مراسم روز قدس امسال برطرف شود.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سنندج خاطرنشان کرد: شهرداری باید تا قبل از برگزاری مراسم روز قدس نسبت به شست‌وشوی مسیر راهپیمایی و همچنین فضاسازی شهر اقدام کند.

امان‌اللهی افزود: همچنین شرکت مخابرات و نیروی برق شهرستان باید امکانات و زیرساخت‌های لازم برای تصویربرداران را در نقاط مختلف مسیر راهپیمایی فراهم کند.

وی تصریح کرد: در مراسم راهپیمایی روز قدس باید ورزشکاران شهرستان ملبس به لباس ورزشکاری حضور داشته باشند و این حضور باید گسترده‌تر از سال‌های گذشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سنندج گفت: هر چند که روز قدس با تعطیلی مدارس مصادف شده است اما باید آموزش و پرورش ناحیه یک و 2 سنندج تمهیدات لازم برای حضور دانش‌آموزان در این مراسم را فراهم کنند.

وی ابراز داشت: همچنین باید مرکز فوریت‌های پزشکی و هلال‌احمر شهرستان در مسیر راهپیمایی تیم‌های پزشکی خود را استقرار کنند تا اتفاقی برای افراد شرکت‌کننده در راهپیمایی پیش نیفتد.

امان‌اللهی گفت: باید حضور اصناف نیز در این مراسم شایسته و بایسته باشد و به گونه‌ای نباشد که حضور دست‌فروشان در مسیر راهپیمای برای مردم ایجاد مزاحمت کند.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سنندج بیان کرد: همچنین باید سازمان اتوبوس‌رانی و آتش‌نشانی سنندج در خصوص وظایف محوله همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: مسؤولیت تأمین امنیت راهپیمایی نیز بر عهده نیروی انتظامی است و باید این موضوع به صورت جدی انجام شود.

امان‌اللهی ابراز داشت: شهرستان سنندج به عنوان مرکز استان در خصوص برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس باید یک وجه تمایز نسبت به سایر شهرستان‌های استان داشته باشد و باید این وجه تمایز به خوبی احساس شود.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :