رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

دی نشینان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

دی نشینان

دی نشینان


دی نشینان

 

صدای مرکز کردستان در جهت افزایش جذب مخاطبین روستایی، امید بخشی، آموزش شیوه های نوین کشاورزی، معرفی روستاهای استان، معرفی آداب و رسوم، بیان خدمات نظام در روستاها، آموزش های حقوقی، مسائل بهداشتی، کار زنان، صنایع دستی، تربیت فرزندان، اجرای مسابقه و گزارش، جوان موفق، جوان و کشاورزی، ازدواج و علم، ارتقاء فرهنگ بومی محلی، برنامه ای با نام دی نشینان در دست تهیه و تولید دارد.

در این برنامه با استفاده از فرمهای رادیویی چون گفتگو، گزارش، موسیقی باکلام و بی کلام به بیان خلاصه ای از تاریخچه، قابلیتها، آداب و رسوم، فعالیتهای روستاییان خواهد پرداخت.

هدف برنامه اطلاع رسانی و بیان ویژگیها و جذابیت های روستا و روستاییان همگام با ترویج فرهنگ بومی و محلی، مطرح کردن مشکلات و مسائل روستائیان و پاسخگویی مسئولان، ارائه نکته های آموزشی و هشدارهای کوتاه در زمینه های مختلف مربوط به روستائیان، ارتباط و تعامل مناسب با مخاطب، مباحث اختصاصی روستائیان از جنبه های مختلف بویژه بخش اجتماعی و فرهنگی و همچنین فرهنگ بومی کشت و کار و ایجاد روحیه شاد و امیدآفرینی در سطوح فردی و اجتماعی می باشد.

علاقه مندان می توانند این برنامه را همه روزه بغیر از جمعه ها راس ساعت 20:30 بعدازظهر با مدت زمان 30 دقیقه از صدای مرکز کردستان بر روی موج FM ردیف 1/97 مگا هرتز و روی موج متوسط ردیف های 927 و 945 کیلو هرتز بشنوند.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و گزارشگر: تورج میناگری

دستیار تهیه : دلارام نامور و بهاره حیات

نویسنده و گوینده : یحیی امینی و علی یونسی