رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

دیمانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

دیمانه

دیمانه


Loading the player...

تهیه کننده و کارگردان: فرهاد مرادی

نور و تصویر: صلاح کریمی

صدا: زانیار کاکه خانی

اجرا: فرید آریانژاد

تصویربردار 2 و 3: اکبر گلی، جمیل نصیری

تدوین: زانیار کاکه خانی

طراح دور: فرهاد مرادی

مجری دکور: اسماعیل آقایی

این برنامه برنامه ای فرهنگی، هنری و با ساختاری استودیوئی است و به معرفی هنرمندان نام آشنای عرصه سینما در استان می پردازد که هم شناخت مردم از هنرمندان استان و افتخار آفرینان این عرصه ها در جشنواره ها و فستیوالهای مختلف داخلی و خارجی بیشتر شود و هم به معرفی کتابها و منابع مورد نیاز علاقه مندان به سینما می پردازد. همچنین واگویه زندگی هنرمندان و افرادی که در گذشته نام آفرینی کرده اند و هم اکنون در میان ما نیستند و یا اگر هستند توان حضور در برنامه و یا مجال برگشتن به شهر و دیار را ندارند را مد نظر قرار داده و به این موضوعات می پردازد.

توضیحات یک قسمت از برنامه:

- پس از آرم شروع (تیتراژ آغازین) برنامه با پلاتوی اول مجری شروع می شود و مجری توجه بیننده را به دیدن بیوگرافی ( پیناسه) میهمان برنامه جلب می کند.

- بیوگرافی میهمان به صورت عکس و نریشن و یک وله گرافیکی (ترکیبی) پخش می شود و میهمان در دو دقیه یا کمتر معرفی می شود.

- مجری به استودیو باز می گردد و پس از سلام و علیک مجدد و معرفی نام مهمان برنامه را به او می سپارد و گفتگو آغاز می شود.

- در لابه لای گفتگو نمونه یکی از فیلمها و یا آثار تولید شده توسط میهمان به صورت کامل پخش می شود.

- پس از پخش فیلم، با حضور کارشناسی فیلم را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم و با وله هایی در لابه لای گفتگو بیننده را تا پایان گفتگوی بیست دقیقه ای پای گیرنده نگاه می داریم.

- پس از خدا حافظی میهمان و به رسم برنامه دادن لوح و یا تندیس ایشان و یک وله کوتاه آیتم بعدی که معرفی کتاب و یا منبع و یا ابزار مناسب در راستای فعالیت میهمان برنامه است را خواهیم دید.

- پس از آیتم مجری و معرفی آیتم بعد ( ره پیلگه ) که معرفی هنرمند فقید ویا پیشکسوت در همین عرصه به صورت گرافیک و رئال (ترکیبی) به بیننده، همراه با نریشن را خواهیم دید.

- پس از آیتم ( ره پیلگه ) ، به معرفی چندین جشنواره داخلی و خارجی خواهیم پرداخت و فلسفه ی به وجود آمدن و برپائی هرکدام از این جشنواره ها و حتی دلایل پذیرش و قبول فیلمهای کردی و ایرانی را در این جشنواره ها مورد بررسی و کنکاش قرار خواهیم داد.

- پس از آیتم ( فیستیقال)، جشنواره ها با خواندن شعری یا مطلب زیبائی برنامه را به پایان خواهیم رساند و تیتراژ پایانی تمام کننده برنامه خواهد بود.

سال تولید: 95/05/01